środa, 9 listopada 2022 15:19

"To miała być klasyczna egzekucja". W Zabierzowie postrzelono mężczyznę

Autor Norbert Kwiatkowski
"To miała być klasyczna egzekucja". W Zabierzowie postrzelono mężczyznę

Nie milkną echa sytuacji, która wydarzyła się w poniedziałek, na terenie jednej z posesji w podkrakowskim Zabierzowie. Doszło tam do usiłowania zabójstwa przy użyciu broni palnej.

O całej sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. Według wstępnych informacji dziennikarzy tego medium - wszystko wskazuje na to, że napad mógł być pokłosiem starć grup pseudokibiców Cracovii, ponieważ ranny w tej sytuacji został Filip H., który próbował być liderem jednej z mniejszych grup sympatyków popularnych "Pasów".

Na razie śledczy nie przekazują żadnych informacji na temat sprawy. Przypuszcza się jednak, jak miało wyglądać całe zdarzenie. Najprawdopodobniej na teren posesji w Zabierzowie wszedł młody uzbrojony mężczyzny. Kiedy Filip H. wyszedł na balkon, napastnik wyciągnął broń i zaczął strzelać. Jedna z kul trafiła mężczyznę w brzuch. Rannego przewieziono do szpitala.

– To miała być klasyczna egzekucja - tak o tragicznych wydarzeniach w podkrakowskim Zabierzowie mówią zarówno znający kulisy śledztwa, jak i osoby związane ze środowiskiem kibiców Cracovii - czytamy we wspomnianym artykule RMF FM.

Źródło: RMF FM Foto: zdjęcie poglądowe/policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje