sobota, 21 marca 2020 17:36

To nie Chiny czy Korea. Kraków dezynfekuje chodniki i przystanki

Autor Tomasz Stępień
To nie Chiny czy Korea. Kraków dezynfekuje chodniki i przystanki

Jeszcze kilka dni temu takie obrazki mogliśmy oglądać w azjatyckich miastach dotkniętych pandemią. Teraz to samo dzieje się u nas. Dzisiaj krakowianie, którzy wyszli z domów i mieszkań mogli spotkać ubranych w kombinezony pracowników MPO Kraków, którzy oczyszczali miejską przestrzeń przy pomocy płynu dezynfekującego.

Ich działania koncentrowały się przede wszystkim na najważniejszych punktach w mieście – chodnikach i placach przejściach dla pieszych, przystankach autobusowych – miejscach, w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane również są kosze uliczne, różnego rodzaju poręcze i ławki.

Płyn dezynfekujący jest bezpieczny dla mieszkańców oraz zwierząt. Pracownicy MPO Kraków stosują odzież ochronną ze względu na długotrwałą pracę z tym środkiem – chwilowy kontakt jest całkowicie bezpieczny.

– Mieszkańców prosimy o współpracę i wyrozumiałość – aby nasi pracownicy mogli sprawnie dokonać dezynfekcji, prosimy Państwa o odsunięcie się od oczyszczanej powierzchni – apeluje MPO.

Akcja dezynfekowania będzie trwała cały czas, aż do odwołania. Jak zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Kraków ma zapas skoncentrowanego płynu dezynfekującego, a kolejne dostawy są już zamówione.

Fot. MPO Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje