piątek, 30 grudnia 2022 13:44

To oni będą zagraniczną gwiazdą sylwestra w Zakopanem

Autor Marzena Gitler
To oni będą zagraniczną gwiazdą sylwestra w Zakopanem

Black Eyed Peas będzie główną atrakcją "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Miasto przygotowuje się na zjazd uczestników całonocnej zabawy.

Amerykański zespół Black Eyed Peas będzie zagraniczną gwiazdą tegorocznego „Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. Informację o ich występie ogłoszono w piątkowym wydaniu „Pytania na śniadanie”.

TVP długo zwlekało z podaniem nazwy zagranicznego artysty po tym, jak już po zapowiedzi udziału z występu wycofała się Melani C. Nazwę zespołu oficjalnie potwierdzono dopiero dzień przed koncertem, choć wcześniej były na ten temat nieoficjalne przecieki.

Black Eyed Peas to amerykański zespół hip-hopowy. Grupa powstała w Los Angeles w 1995 r. Artyści sprzedali 80 mln płyt, zdobyli 80 nagród w tym aż siedem Nagród Grammy.

Aktualnie zespół tworzy trzech muzyków: amerykański raper i piosenkarz Jaime Luis „Taboo” Gomez, b-boy, raper, producent muzyczny i perkusista Apl.de.ap (właśc. Allen Pineda Lindo), a także raper, producent i multiinstrumentalista Will.i.am (właśc. William James Adams). W latach 2003-2018 śpiewała w nim Fergie, której nie będzie w Zakopanem.

Muzycy z USA na scenie "Sylwestra Marzeń" wykonają swoje największe przeboje, m.in.: „Where Is the Love?” i „I Gotta Feeling”. Wspólnie z Sarą James, z którą niedawno spotkali się w finale „America's Got Talent”, zaśpiewają przebój „Let's Get It Started” - podała TVP w komunikacie.  Na scenie towarzyszyć im będzie J. Rey Soul, należąca do muzycznej rodziny Black Eyed Peas.

Oj, nie ma lipy❗ Ani londyńskiej mgły❗ Główna gwiazda #SylwestraMarzeń to Black Eyed Peas ⭐ Amerykańscy królowie...

Opublikowany przez Bądźmy Razem. TVP Piątek, 30 grudnia 2022

Miasto Zakopane wydało komunikat, w którym informuje o organizacji ruchu i wprowadzonych ograniczeniach w związku z organizacją imprezy masowej na Równi Krupowej. O zasadach bezpieczeństwa przypomina też zakopiańska Policja. W Zakopanem będą duże zmiany w organizacji ruchu i komunikacji. Obowiązuje też zakaz odpalania petard i fajerwerków.

fot. Matthew Waller/ domena publiczna, Wikimedia Commons

Podhale

Podhale - najnowsze informacje