wtorek, 27 grudnia 2022 09:49

Mel C nie pojawi w Zakopanem ze względów ideologicznych

Autor Mirosław Haładyj
Mel C nie pojawi w Zakopanem ze względów ideologicznych

Mel C odwołała sylwestrowy koncert w Zakopanem. Powód podała za pośrednictwem Twittera.

Do "Sylwestra marzeń" zostało już tylko kilka dni. Światowa gwiazda, Melanie C (była członkini legendarnego zespołu Spice Girls) odwołała swój występ pod Giewontem.

Okazało się, że zaśpiewanie na sylwestrowej imprezie w stolicy polskich Tatr stałoby w sprzeczności z jej poglądami.

– W świetle pewnych spraw, na jakie zwrócono mi uwagę, które nie pozostają w zgodzie ze społecznościami, jakie wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce, jak planowałam, w Sylwestra, jak do tej pory planowałam. Mam nadzieję wrócić tam wkrótce

– napisała artystka.

Decyzję brytyjskiej piosenkarki skomentowała Telewizja Polska:

– Melanie C jest jedną z wielu gwiazd tegorocznego „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, która przyjęła zaproszenie i podpisała kontrakt z Telewizją Polską. Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że Sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku, a dziś – pod naciskiem internetowych komentarzy – niespodziewanie zrezygnowała z występu.

Mel C jest wielką obrończynią mniejszości seksualnych. Mimo udzielanego przez brytyjską gwiazdę wsparcia dla organizacji LGBT+, była spajsetka występowała już w krajach, gdzie mniejszości seksualne są dyskryminowane - m.in. w 2018 roku zaśpiewała w St. Petersburgu w Rosji.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje