poniedziałek, 19 lutego 2024 08:32

Top 5 walentynkowych prezentów, które wyślesz kurierem

Autor Artykuł sponsorowany
Top 5 walentynkowych prezentów, które wyślesz kurierem

Walentynki tuż, tuż, dlatego warto zastanowić się nad prezentem, który wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanej/obdarowywanego, nawet jeśli nie będziemy w stanie wręczyć go osobiście.

Krótka historia walentynek

Historia obchodzonych 14 lutego walentynek wiąże się z sięgającą starożytności legendą o świętym Walentym. Najprawdopodobniej był on kapłanem żyjącym za czasów panowania rzymskiego cesarza Klaudiusza II. Gdy cesarz wprowadził zakaz zawierania związków małżeńskich przez młodych mężczyzn (uważając, że gdy będą oni mieli żony, to będą gorszymi żołnierzami), święty Walenty postanowił temu się sprzeciwić i nadal, już potajemnie, udzielał zakazanego sakramentu. Kiedy odkryto, co robi, został uwięziony i skazany na śmierć.

Podczas pobytu w więzieniu Walenty napotkał niewidomą dziewczynę, córkę jednego ze strażników. Według legendy przywrócił jej wzrok, a tuż przed egzekucją wysłał do niej list pożegnalny, który kończyły słowa: „Od twojego Walentego”. I w taki oto sposób miała narodzić się tradycja przesyłania kartek z wiadomościami miłosnymi. Oficjalnie dzień świętego Walentego zaczęto obchodzić w średniowieczu.

Co brać pod uwagę podczas wybierania walentynkowego prezentu?

Wybór walentynkowego prezentu nie jest prostym zadaniem. Liczy się przede wszystkim oryginalność, ale przesada w tej kwestii może prowadzić do dziwactwa i spowodować zakłopotanie u osoby otrzymującej podarunek. Co oczywiste, przy wybieraniu prezentu warto pamiętać o tym, jakie zainteresowania oraz pasje ma ukochana/ukochany. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie czegoś, co będzie też nawiązywało do wspólnych doświadczeń ukochanych, będzie miało dla nich osobiste znaczenie. Istotne jest również zadbanie o unikalny charakter podarunku, np. poprzez wykonanie jakiejś formy personalizacji.

5 najlepszych pomysłów na walentynkowy prezent

1. Fotoksiążka

Obdarowanie ukochanej osoby książką ze zdjęciami upamiętniającymi wspólne chwile może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o walentynkowy upominek.

2. Kubek z napisem

Spersonalizowany kubek z czułym i osobistym tekstem dotyczącym ukochanej/ukochanego jest kolejną bardzo dobrą opcją na prezent walentynkowy.

3. Flower box z wiecznymi kwiatami

Tradycyjnym wyrazem miłości są kwiaty. Najlepiej jednak wybrać takie, które nie więdną po kilku dniach – świetnie sprawdzą się np. wieczne róże.

4. Bluza lub koszulka z napisem

Kolejną propozycją walentynkową jest bluza lub koszulka z oryginalnym napisem/grafiką, która będzie w czuły sposób symbolizować uczucie do ukochanej osoby.

5. Prezent DIY

W końcu można też zrobić walentynkowy prezent samemu/samej. Może to być np. pomysłowa kartka, ręcznie wykonana oprawka na zdjęcie czy jeszcze jakieś inne rękodzieło.

Szybka wysyłka walentynkowego prezentu za pośrednictwem epaka.pl

Rozwiązaniem dylematu pt. „jakiego kuriera wybrać do szybkiego nadania przesyłki walentynkowej”, jest skorzystanie z serwisów, które umożliwiają porównanie usług kurierskich, a także bezpośrednie nadanie przesyłki. Przykładem takiej platformy jest epaka.pl, która współpracuje z największymi firmami kurierskimi w Polsce. Dzięki temu serwisowi w błyskawiczny i komfortowy sposób porównasz różne opcje wysyłkowe, a także kilkoma kliknięciami zamówisz kuriera, który przyjedzie po odbiór paczki we wskazanym terminie. Jeżeli wolisz nadać przesyłkę w dowolnym momencie, możesz to zrobić osobiście w jednym ze stacjonarnych punktów nadania i odbioru przesyłek epaka.pl.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka