czwartek, 21 marca 2024 06:56

Tradycja i ekologia - Wielkanocny kiermasz w Proszowicach

Autor Marzena Gitler
Tradycja i ekologia - Wielkanocny kiermasz w Proszowicach

17 marca na rynku w Proszowicach odbył się tradycyjny kiermasz wielkanocny. W wydarzeniu udział wziął wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

- Łączenie tradycji z ekologią nie tylko kształtuje tożsamość regionalną, ale także uczy, że środowisko jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Dbałość o nasze dziedzictwo kulturowe idzie w parze z ochroną przyrody. Ten kiermasz to dobry przykład praktycznej realizacji tej idei – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Swoje stoiska przygotowały między innymi panie z kół gospodyń wiejskich w Klimontowie, Szreniawie, Przezwodach, Mysławczycach, Czajęczycach, Piekarach i Kowali. Nie zabrakło też stoisk wystawionych przez Dzienny Dom „Senior+” w Proszowicach, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez proszowicki Caritas oraz uczniów okolicznych szkół podstawowych.

Podczas kiermaszu mieszkańcy oprócz zakupu palm i stroików wielkanocnych mogli wziąć również udział w akcji wymiany surowców wtórnych na sadzonki drzew. Odbył się też konkurs „Segreguję – kompostuję”. Zainteresowani mogli skorzystać z punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste powietrze” oraz spotkać się z ekodoradcą.

Niedzielny kiermasz wielkanocny na rynku w Proszowicach, który odbył się  pokazał, jak w kreatywny sposób można połączyć tradycję i ekologię.

Inf. i fot. MUW

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka