wtorek, 20 grudnia 2022 12:30

Tragedia pod jednym dachem. Mąż brutalnie zabił żonę

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia pod jednym dachem. Mąż brutalnie zabił żonę

W sobotę (17 grudnia) w jednym z domów na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska, rozegrał się prawdziwy dramat. Pod osłoną nocy, 73-letni Zygmunt, w brutalny sposób odebrał życie swojej żony, Janiny.

Zgłoszenie o tragedii do służb wpłynęło w sobotę (17 grudnia), około godziny 1:00 w nocy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety, mimo podjętej walki, życia kobiety nie udało się uratować.

Z ustaleń śledczych wynika, że Zygmunt Ch. sięgnął po nóż, po tym jak jego bliscy położyli się spać. Mężczyzna zadał swojej 73-letniej żonie kilka ciosów w klatkę piersiową. Zaatakowana przez męża kobieta swoim krzykiem zdążyła zawiadomić przebywającego w mieszkaniu dorosłego syna, który przybiegł do pokoju rodziców. Mężczyzna zastał w nim swojego ojca, który stał nad łóżkiem, trzymając w ręce nóż. W trakcie oględzin śledczy znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Jak ustalono, nóż miał złamaną rękojeść.

Kobieta zmarła na miejscu. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu zamordowanej 73-latki były rany kłute, które spowodowały uszkodzenie tętnicy głównej oraz masywny krwotok wewnętrzny.

73-latek nie przyznał się do winy. Co więcej, nie był w stanie wyjaśnić śledczym dlaczego doszło do tej tragedii. Najbliżsi mężczyzny przekazali funkcjonariuszom, że ten kilka miesięcy wcześniej przeszedł wylew krwi, co mocno wpłynęło na jego późniejsze zachowanie. 73-letni Zygmunt miał być pobudzony, a także agresywny. Podejrzany o morderstwo swojej żony, ma zostać poddany badaniom psychiatrycznym, pod kątem poczytalności.

Usłyszał zarzuty

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na postawienie 73-latkowi zarzutu zabójstwa tj. popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek dąbrowskiej Prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, przestępstwo z art. 148 § 1 Kodeksu Karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: e-Kurier Dąbrowski/KPP Dąbrowa Tarnowska
Fot. Ilustracyjne/Edycja własna

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka