wtorek, 17 maja 2022 11:41

Tragiczny początek sezonu. Młody mężczyzna utonął podczas kąpieli w zbiorniku w Brzegach

Autor Marzena Gitler
Tragiczny początek sezonu. Młody mężczyzna utonął podczas kąpieli w zbiorniku w Brzegach

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Brzegach (pow. wielicki). 28-latek utonął podczas kąpieli.

Tragicznie rozpoczął się sezon na kąpiele w Małopolsce. Wczoraj wieczorem 28-latek utonął podczas kąpieli w jednym ze zbiorników wodnych w Brzegach (gm. Wieliczka).

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 maja ok. godz. 18. Trójka znajomych - mieszkańców powiatu wielickiego - chciała odpocząć nad wodą w Brzegach, gdzie znajdują się popularne wśród okolicznych mieszkańców zbiorniki wodne. Korzystają z nich głównie wędkarze, bo jak podkreśliła policja kąpiel w miejscu, gdzie doszło do wypadku jest zabroniona.

W pewnym momencie dwóch mężczyzn postanowiło jednak się wykapać. Na brzegu pozostała tylko kobieta. Nagle 28-latek zniknął pod wodą. Jego kolega dopłynął do brzegu i natychmiast wezwał pomoc. - Około godz. 18.25 Policjanci zostali wezwani na Brzegi. Na miejscu zastali mężczyznę i kobietę. Z ich relacji wynikało, że pojechali we trójkę na Brzegi i tam odpoczywali. W pewnym momencie 28-latek oraz jego kolega postanowili wskoczyć do i popływać. Niestety, po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów 28-latek zginął pod wodą i już nie wypłynął - relacjonuje st. asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy KPP w Wieliczce.

Na miejsce przyjechali policjanci z Wieliczki, straż pożarna z Wieliczki i z Krakowa, w tym płetwonurkowie. To oni po kilkudziesięciu minutach na głębokości około 7 metrów odnaleźli poszukiwanego mężczyznę i wyciągnęli go na brzeg. Ratownicy podjęli reanimację 28-latka, który został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Pomimo wysiłku lekarzy młody mężczyzna zmarł.

Policja w Wieliczce pod nadzorem Prokuratury prowadzi śledztwo, które ma wyjaśnić, jak doszło do tragedii.

Fot: Mateusz Giełczyński / wikimedia.org

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje