poniedziałek, 2 sierpnia 2021 14:32

Tragedia w Oświęcimiu. Zabójcy grozi nawet dożywocie...

Autor Norbert Kwiatkowski
Tragedia w Oświęcimiu. Zabójcy grozi nawet dożywocie...

Sąd  Rejonowy w Oświęcimiu wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie  tymczasowym dla 41 – letniego mieszkańca Śląska, podejrzanego o  zabójstwo  49 – letniej konkubiny. Za popełnioną zbrodnię mężczyźnie grozi  dożywocie lub kara 25 lat pozbawienia wolności.

W  sobotę 31 lipca br. o godzinie 14.00 dyżurny oświęcimskiej komendy  Policji został powiadomiony, że w jednym z oświęcimskich mieszkań  znajdują  się zwłoki kobiety. Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się służby.  Lekarz stwierdził zgon 49 – letniej mieszkanki Oświęcimia. Prokurator  polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji.

W  trakcie podjętych czynności śledczy ustalili, że najprawdopodobniej w godzinach porannych pomiędzy 49 – letnią mieszkanką Oświęcimia, a jej 41  – letnim konkubentem doszło do kłótni podczas której mężczyzna ugodził konkubinę nożem, po czym zbiegł.

Natychmiast  wszczęto jego poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany na terenie Bierunia woj. śląskie przez policjantów  z bieruńskiej komendy Policji. W chwili zatrzymania mężczyzna był  nietrzeźwy 1,80 promila alkoholu. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych  oświęcimskiej komendy Policji.

W dniu dzisiejszym - podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił  mu zarzut zabójstwa.  Następnie 41 – latek trafił przed oblicze  sędziego, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec  podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu  tymczasowego.

Za popełnioną zbrodnię mężczyźnie grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje