piątek, 16 lutego 2024 16:55

Tragedia pod Krakowem. Młody człowiek spadł z wieży telekomunikacyjnej

Autor Marzena Gitler
Tragedia pod Krakowem. Młody człowiek spadł z wieży telekomunikacyjnej

Do tragicznego wypadku przy pracy doszło w piątek po południu w Woli Radziszowskiej (powiat krakowski). 30-letni pracownik spadł dużej wysokości podczas prac na wieży telekomunikacyjnej.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14.30 w piątek, 16 lutego. Według wstępnych ustaleń, młody mężczyzna uległ wypadkowi w trakcie prac konserwacyjnych na maszcie telekomunikacyjnym w Woli Radziszowskiej (gm. Skawina) w pobliżu ul. Ostra Góra. Z niewiadomych przyczyn 30-latek spadł z wysokości ok. 30 metrów.

Na miejsce wezwano helikopter LPR, jednak ratownikom nie udało się uratować życia mężczyzny.

Warto wspomnieć, że Ostra Góra w Radziszowie to położony na skraju Pogórza Wielickiego punkt widokowy. W pobliżu jeszcze wyższą, bo 50-metrową wieżę chciała zamontować firma Play, ale z powodu sprzeciwu mieszkańców nie doszło do tej inwestycji.

Na miejscu piątkowego pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza policji, która pod nadzorem prokuratury zabezpieczyła ślady i ustaliła świadków wypadku. Na miejsce wezwano też inspektora pracy. Śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia prowadzić będą policjanci z powiatu krakowskiego.

fot. pixabay/Google Maps

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka