poniedziałek, 28 czerwca 2021 13:05

Tragiczny początek wakacji na drogach powiatu limanowskiego. Nie żyje pieszy

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny początek wakacji na drogach powiatu limanowskiego. Nie żyje pieszy

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 25 czerwca w Limanowej. Młody mężczyzna potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Wraz z tym zdarzeniem na „Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, w Małopolsce pojawił się pierwszy czarny punkt.

Niestety na policyjnej „Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”, w Małopolsce pojawił się pierwszy czarny punkt. Mapa jest dostępna TUTAJ.

Był późny wieczór, kiedy na ulicy Bronisława Czecha w Limanowej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW potrącił 49-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych. Poszkodowany w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.

- 19-letni kierującemu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie Policji. Pojazd którym kierował, został zabezpieczony procesowo do czynności z udziałem biegłego. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wspólnie z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych pracowali na miejscu zdarzenia by wyjaśnić okoliczności tego tragicznego wypadku - informuje asp. Jolanta Batko, oficer prasowy limanowskiej policji.

Następnego dnia, 26 czerwca, Prokurator Rejonowy w Limanowej przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. Śledztwo jest w toku, a sprawa będzie miała sądowy finał.

- Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży - dodaje oficer prasowa.

fot. KPP w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje