wtorek, 27 września 2022 05:57

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek pod Krakowem! Nie żyje strażak, drugi w stanie ciężkim

Autor Mirosław Haładyj
[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek pod Krakowem! Nie żyje strażak, drugi w stanie ciężkim

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałkową noc pod Krakowem na odcinku autostrady A4 Katowice-Kraków. Trzech druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej podczas wykonania czynności na miejscu wypadku drogowego, zostało potrąconych przez dostawcze iveco. Jeden ze strażaków zginął na miejscu, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawę wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały i Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 26 września, tuż przed północą. O godzinie 23:40 policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie zostali powiadomieni o potrąceniu łosia na autostradzie A4 w kierunku Krakowa na wysokości Morawicy przez 45-letnią kierującą samochodem marki BMW. Na miejsce zadysponowano policjantów, strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Balicach — którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu, gdzie panowała mgła. Podczas oznaczania przez nich miejsca zdarzenia drogowego (rozstawiania słupków ostrzegawczych), mazda, kierowana przez 35-letniego obywatela Ukrainy, zaczęła gwałtownie hamować. Kierującemu mazdą udało się zatrzymać przed miejscem zdarzenia, jednak, jadące za mazdą iveco kierowane przez 21-letniego Węgra, uderzyło w jej tył (tj. mazdy), a następnie przemieściło się na pas awaryjny, uderzając w znajdujących się tam trzech druhów. W wyniku tego zdarzenia jeden z nich - 38-latek poniósł śmierć na miejscu, z kolei 38-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Trzeci poszkodowany strażak został opatrzony na miejscu.

Kierujący samochodami wyszli z tych zdarzeń bez szwanku, byli trzeźwi. Policjanci wykonali z prokuratorem oględziny miejsca zdarzenia. 21-letni kierujący iveco został zatrzymany. Okoliczności i przyczyny wypadku w ramach prowadzonego śledztwa wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Fot.: Małopolska Alarmowo

Kraków

Kraków - najnowsze informacje