poniedziałek, 14 grudnia 2020 11:32

Trzebinia. Kolejny etap odnowy Myślachowic zakończony. Co tym razem?

Autor Wiktoria Mitura
Trzebinia. Kolejny etap odnowy Myślachowic zakończony. Co tym razem?

Dwa nowe boiska, urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, plac do gry w szachy w plenerze – zakończył się kolejny etap odnowy Myślachowic.

Całość kosztowała 368 000 zł. Na realizację inwestycji gmina Trzebinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”. Zadanie wykonała wyłoniona w przetargu spółka GRUMIX z Sarnowa.

W ramach trzeciego etapu zagospodarowania terenu za Domem Kultury powstały boiska do siatkówki, koszykówki i badmintona, zamontowano sześć urządzeń do ćwiczeń w plenerze oraz dwa stoły do gry w szachy. Gmina czeka aktualnie na wydanie przez PINB decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.

Z zakończenia prac cieszą się mieszkańcy wsi na czele z sołtysem Jackiem Wochem. To z jego inicjatywy powołano przed laty grupę inicjatywą, która opracowała plan odnowy Myślachowic. W 2010 roku powstał projekt.

- W 2014 roku zrealizowano I etap inwestycji. Powstało wówczas wielofunkcyjne boisko, zadaszone miejsce na grilla, altana, teren został odwodniony. II etap to zrealizowana budowa placu zabaw. Kolejne boiska, siłownia i plac zabaw do gry w szachy to trzeci etap odnowy miejscowości – mówi Jacek Woch.

Info i foto: UM Trzebinia

Chrzanów - najnowsze informacje