czwartek, 6 sierpnia 2020 14:33

Trzebinia: Przebudowa ul. Sobieskiego w końcu zostanie dokończona

Autor Wiktoria Mitura
Trzebinia: Przebudowa ul. Sobieskiego w końcu zostanie dokończona

Na ten moment mieszkańcy osiedla przy ul. Sobieskiego czekali od dawna. Gmina Trzebinia otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2 etap przebudowy ulicy na osiedlu Siersza. Już w tym roku rozpoczną się prace.

Przebudowa ulicy Sobieskiego w końcu zostanie dokończona. Jej I etap miał miejsce w tamtym roku i do tej pory remont nie został zakończony. Przy tej ulicy znajduje się szkoła podstawowa, co wiąże się ze sporym ruchem. Dlatego konieczne jest dokończenie prac. Gmina na ten cel dostała dofinansowanie w wysokości 318 372 zł.

II etap obejmuje budwę kanalizacji, wykonanie podbudowy drogi, krawężników i położenie nowej nakładki asfaltowej na odcinku 262 metrów. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Ich zakończenie przewidziane jest na II kwartał 2021 roku.

Do Funduszu Dróg Samorządowych gmina złożyła dwa wnioski. Pierwszy dotyczył kolejnego etapu przebudowy ul. Dworcowej. W drugim wnioskowała o pieniądze na kontynuację prac na ul. Sobieskiego. Wniosek w sprawie tej ulicy trafił wówczas na listę rezerwową. W wakacje zapadła decyzja, że również na realizacje tego zadania gmina otrzyma dofinansowanie.

Info i foto: Gmina Trzebinia

Chrzanów - najnowsze informacje