środa, 12 stycznia 2022 09:36

Tusk po odwołaniu Jaśkowca: Mam nadzieję, że nie wpłynie to na możliwość współpracy

Autor Mirosław Haładyj
Tusk po odwołaniu Jaśkowca: Mam nadzieję, że nie wpłynie to na możliwość współpracy

Odwołanie przewodniczącego Dominika Jaśkowca na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krakowa odbiło się szerokim echem na polskiej scenie politycznej. Głos w tej sprawie zabrał też szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Przetasowania, jakie dokonały się 10 grudnia w radzie Krakowa, nie pozostały bez reakcji polityków na szczeblu krajowym. Podczas wtorkowej konferencji prasowej przewodniczący Donald Tusk skomentował poniedziałkowe wydarzenia.

– Mam nadzieję, że nie będzie wpływało to na ogólną atmosferę w obozie demokratycznym opozycji i nie wpłynie na możliwość współpracy

– cytuje szefa PO portal gazetaprawna. Polityk dodał także, że zrobi wszystko, "żeby powstała taka lista, która zwycięży w tych wyborach i która będzie w konsekwencji zdolna do utworzenia mocnego, zdecydowanego i kompetentnego rządu".

Tusk zapewnił także, że "takie incydenty jak ten w radzie miasta Krakowa, mojego podejścia nie zmienią".

Do kulisów wyboru Komarnickiego (Polska 2050) na nowego przewodniczącego odniósł się też Szymon Hołownia w programie "Gość Wydarzeń" Polsatu News. Szef Polski 2050 zdementował, aby jego ugrupowanie zawarło koalicję z PiS-em.

CZYTAJ TAKŻE:

Kraków: Polska 2050 współpracuje w radzie miasta z PiS-em? Hołownia wyjaśnia
Wiadomości z Krakowa. Szymon Hołownia w programie “Gość Wydarzeń” Polsatu News dementował, aby jego ugrupowanie zawarło koalicję z PiS-em.
Do Warszawy po instrukcje. Co z dalej z Dominikiem Jaśkowcem i PO w Radzie Miasta?
Wiadomości z Krakowa.

Fot.: Twitter/Donald Tusk

Kraków

Kraków - najnowsze informacje