środa, 28 lutego 2024 09:21, aktualizacja 8 miesięcy temu

Tydzień Bezpiecznego Internetu w Wieliczce: o AI, diecie cyfrowej i znaczeniu rodziny.

Autor Marzena Gitler
Tydzień Bezpiecznego Internetu w Wieliczce: o AI, diecie cyfrowej i znaczeniu rodziny.

- Problem bezpieczeństwa w internecie jest chyba jednym z najważniejszych w dzisiejszych czasach - podkreśla Artur Kozioł. Podkrakowska gmina zainaugurowała wczoraj konferencją, poświęconą temu zagadnieniu, Tydzień Bezpiecznego Internetu w Wieliczce.

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Opublikowany przez Miasto i Gmina Wieliczka Wtorek, 27 lutego 2024

W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, luty i marzec w całej Polsce obfituje w inicjatywy, mające na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Akcja ma na celu również zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Eksperci o tym, jak być bezpiecznym w sieci i nauczyć tego dzieci i młodzież

Co roku, obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu organizowane są w ponad 150 państwach. Zorganizowana 27 lutego konferencja, zainaugurowała Tydzień Bezpiecznego Internetu w Gminie Wieliczka, przyłączając się do działań propagujących bezpieczne poruszanie się dzieci i‍ młodzieży w‍ internecie.

- Problem bezpieczeństwa w internecie jest chyba jednym z najważniejszych w dzisiejszych czasach - podkreśla Artur Kozioł.

Do udziału w konferencji zaproszono cenionych ekspertów oraz praktyków, którzy podzielili się swoją rozległą wiedzą i doświadczeniem. O bezpieczeństwie w sieci i zagroźeniach wynikających z korzystnia przez najmłodszych z internetu mówili: Mariusz Kokodyński, lek. psychiatra z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Babińskiego w Krakowie, Paweł Szczyrek, marketing manager w Ideo Force, Ewa Domańska z Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK, Tomasz Gubała, prezes zarządu Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja i Janusz Wardak, doradca edukacyjny, trener, prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna.

O AI, diecie cyfrowej i znaczeniu rodziny

Tematyka wystąpień wprowadziła uczestników w nowe i zaskakujące obszary poznawcze. Obejmowała między innymi, praktyczne sposoby zastosowania technik sztucznej inteligencji, propozycję wprowadzenia diety cyfrowej lub detoxu cyfrowego w rodzinie, omówiono najaktualniejsze zagrożenia i miejsca gdzie można liczyć na pomoc, w sytuacjach kiedy potrzebujemy wsparcia w sprawach bezpieczeństwa cyfrowego.

Organizatorem wydarzenia był Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, którego dyrektor - Dominika Chylińska podziękowała serdecznie prelegentom za wartościowe wystąpienia, a wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu. Konferencja będzie wkrótce dostępna do odsłuchania na stronie MGOPS Wieliczka.

W nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, luty i marzec w całej Polsce obfituje w inicjatywy, mające...

Opublikowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce Wtorek, 27 lutego 2024

fot. pixabay.com

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka