sobota, 15 stycznia 2022 15:01

Uciekinier ze szpitala ukrył się pod kołdrą. Nie przypuszczał, że go odnajdą

Autor Katarzyna Jamróz
Uciekinier ze szpitala ukrył się pod kołdrą. Nie przypuszczał, że go odnajdą

17 radiowozów, ponad 40 policjantów, a także strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie ochotniczych jednostek pożarniczych, zaangażowani byli w poszukiwania 33-latka, który uciekł z oddziału szpitalnego w Tarnowie.

We wtorek (11 stycznia) dyżurny komendy w Tarnowie otrzymał informację o ucieczce z jednego z oddziałów szpitalnych 33-letniego pacjenta. Mężczyzna miał wybić szybę i uciec ze szpitala w samym dresie i bez butów.

Funkcjonariusze wyposażeni w sprzęt termowizyjny ruszyli do przeszukiwania okolic „nowego” szpitala. Sprawdzano wszystkie możliwe kierunki, w których mógł udać się poszukiwany. Trop jednak urwał się w rejonie ronda przy ul. Lwowskiej.

– Do działań włączyli się także policjanci z komisariatu w Żabnie, ponieważ mężczyzna mieszkał na podległym im terenie. W Żabnie rodzina złożyła zawiadomienie o zaginięciu osoby, a policjanci z uwagi na okoliczności, przyjęli I najwyższy stopień zagrożenia życia i zdrowia

– informuje funkcjonariusz.

Przed godziną 21 mundurowi otrzymali informację, że poszukiwany prawodpodobnie ukrywa się na strychu własnego domu. Sprawdzenie tego miejsca okazało się "strzałem w dziesiątkę". Funkcjonariusze zastali wychłodzonego mężczyznę na strychu, który schowany był pod kołdrą. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Ratownicy udzielili mu pierwszej pomocy. W asyście policjantów mężczyzna został przewieziony do tarnowskiego szpitala, gdzie ponownie trafił na oddział. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tarnów policja pogotowie szpital
Zdjęcie z miejsca zdarzenia / Fot.: KPP Tarnów

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje