poniedziałek, 17 lipca 2023 11:02

Ukradli rower i ubrania cykliście. Zgubił ich jeden szczegół

Autor Patryk Trzaska
Ukradli rower i ubrania cykliście. Zgubił ich jeden szczegół

To miał być napad życia w ich wykonaniu, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli spod marketu rower wraz z ubraniami, należącymi do właściciela jednośladu. Mężczyzn zgubił fakt, że postanowili... ubrać się w skradzione rzeczy.

Sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Właściciel jednośladu przekazał funkcjonariuszom, że zostawił pojazd  wraz z zegarkiem sportowym oraz workiem, w którym znajdowała się koszula i krótkie spodnie przed drzwiami marketu w Brzeznej. Gdy wrócił z zakupów, jego rzeczy już nie było.

Złodzieje nie zdążyli długo nacieszyć się łupem, ponieważ policjanci na jednej z ulic zauważyli ich z kradzionym jednośladem. Okazało się, że sprawcami są mieszkańcy powiatu nowosądeckiego w wieku  34 i 36 lat.

Żaden z nich nie przyznawał się do winy i oskarżał drugiego o kradzież. Policjanci przeszukali ich, u młodszego mundurowi znaleźli zegarek należący do pokrzywdzonego, natomiast starszy… założył na siebie jego ubrania, które były w worku przy rowerze.

Obaj mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani, a w toku dalszych czynności usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia.

fot. pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka