poniedziałek, 18 października 2021 12:09

Ukraińcy narozrabiali w samolocie do Krakowa. Konieczna była reakcja służb

Autor Norbert Kwiatkowski
Ukraińcy narozrabiali w samolocie do Krakowa. Konieczna była reakcja służb

W trakcie lotu z Charkowa do Krakowa doszło do awantury między obywatelami Ukrainy. Agresywnych pasażerów próbowała uspokoić załoga samolotu. Nic to jednak nie dało, bo mężczyźni nie chcieli wykonywać poleceń. Po przylocie konieczna była obecność funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17 października). Między mężczyznami miało dojść do szarpaniny oraz wyzwisk. Krnąbrnych pasażerów próbowała uspokoić załoga oraz pasażerowie, jednak na nic to się zdało. Po wylądowaniu na lotnisku w Krakowie na pokład maszyny weszli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wezwali agresywnych pasażerów do zachowania zgodnego z prawem i polecili bezzwłoczne opuszczenie samolotu.

Wobec jednej osoby, która nie zastosowała się do poleceń i odmówiła dobrowolnego wyjścia z samolotu, zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek.

Finał tej sprawy dla jednej z osób skończy się w sądzie, ponieważ odmówiła przyjęcia mandatu. Dwóch pozostałych uczestników tego zdarzenia zostało ukaranych zostało mandatami karnymi.

Foto: Straż Graniczna

Kraków

Kraków - najnowsze informacje