poniedziałek, 14 marca 2022 15:20

Ukraińskie małżeństwo poprosiło policjantów o pomoc. Chodziło o 10-latka. Funkcjonariusze zadziałali od razu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Ukraińskie małżeństwo poprosiło policjantów o pomoc. Chodziło o 10-latka. Funkcjonariusze zadziałali od razu

Sądeccy policjanci pomogli ukraińskiemu małżeństwu, które chciało sprowadzić do Polski czekającego na granicy 10-letniego syna. Funkcjonariusze bez wahania zorganizowali transport.

W czwartek (10 marca) wieczorem do policjantów patrolujących rejon dworca PKS w Nowym Sączu podeszło małżeństwo z Ukrainy. Zdenerwowani i zaniepokojeni, poinformowali, że pilnie potrzebują pomocy, by dostać się na przejście graniczne w Dołhobyczowie (woj. lubelskie), gdzie czeka na nich 10-leni syn.

Małżeństwo do Polski przyjechało jeszcze przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie, a ich syn został na Ukrainie. W czwartek rodzice dowiedzieli się, że chłopiec szczęśliwie przedostał się do Polski z terenu objętego wojną i wspólnie z babcią oczekiwał na granicy na swoich rodziców.

W tej sytuacji policjanci nie mogli pozostać obojętni, bardzo szybko zorganizowali transport. W zbiórkę funduszy zaangażowali się sądeccy funkcjonariusze, którzy w czwartek wieczorem byli na służbie. Dzięki temu, że każdy dołożył przysłowiową „cegiełkę”, policjanci pokryli koszty paliwa, a rodzice mogli wynająć transport  i pojechać po syna oraz babcię ponad 300 km na wschodnią granicę, by z powrotem wrócić wspólnie do Nowego Sącza.

-Teraz szczęśliwa rodzina jest razem dzięki sądeckim policjantom

-informują policjanci.

Inf. i foto: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje