środa, 8 stycznia 2020 13:48

Zielonki. Miał przy sobie 300 gramów marihuany, MDMA i broń

Autor Katarzyna Domagała
Zielonki. Miał przy sobie 300 gramów marihuany, MDMA i broń

Policjanci z Zielonek zabezpieczyli 300 gramów marihuany, siedem gramów innych substancji psychoaktywnych oraz broń, które znaleźli u 29-latka. Mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na trzy miesiące

Do zdarzenia doszło 29 grudnia 2019 roku. Dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu spoczynku nocnego w jednym z hoteli w gminie Michałowice. Na miejsce natychmiastowo skierowano patrol. W pokoju, gdzie -według relacji świadków - miało dochodzić do nadmiernych hałasów, mundurowi zastali trzy osoby, w tym 29-letniego mieszkańca Krakowa.

W trakcie czynności sprawdzających policjanci znaleźli wśród rzeczy 29-latka pudełko wypełnione marihuaną, wagę dilerską oraz młynek do suszu. Mężczyzna posiadał również kryształki MDMA, które ukradkiem próbował wyrzucić, a także dwie fiolki z substancją zawierającą 2C-B. W chwili zdarzenia 29-latek miał problemy z mową i koncentracją. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli jeszcze torbę z dwoma workami marihuany oraz cztery sztuki broni i naboje gazowe.

Łącznie zabezpieczono ponad 300 gramów marihuany, siedem sztuk substancji psychoaktywnych zawierających 2C-B oraz sześciu gramów kryształków z MDMA.  

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany i zamiaru wprowadzenia jej do obrotu oraz posiadania substancji psychotropowych. 31 grudnia 2019 r. sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info, foto: KPP Kraków

Powiat krakowski - najnowsze informacje