wtorek, 6 września 2022 16:30

Uroczysty koncert w Brzesku w ramach konkursu "Kocham Polskę"

Autor Katarzyna Jamróz
Uroczysty koncert w Brzesku w ramach konkursu "Kocham Polskę"

W czwartek (1 września) w Pałacu Goetzów w Brzesku odbył się koncert muzyki Fryderyka Chopina upamiętniający 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wydarzenie, w którym uczestniczyła Marta Malec-Lech z zarządu województwa, odbyło się w ramach konkursu „Kocham Polskę”.

– Koncert, to wyjątkowe wydarzenie, muzyczna uczta pełna klasycznych i eleganckich dźwięków. To także doskonała możliwość, aby upamiętnić rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, wzmocnić i uwrażliwić pamięć o bohaterach. Zarząd Województwa Małopolskiego wspiera działania, które służą budowaniu postaw obywatelskich, patriotycznych i aktywizacji społecznej – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W zabytkowych wnętrzach pałacu zabrzmiały piękne dźwięki kompozycji Fryderyka Chopina w premierowym wykonaniu Huberta Zapióra i Tony Yike Yang.

Hubert Zapiór to pochodzący z Brzeska śpiewak operowy i aktor. Kształcił się na najlepszych uczelniach w Polsce i USA. W ostatnich latach z powodzeniem występuje na najważniejszych scenach operowych w Polsce i za granicą. Mimo szybko rozwijającej się kariery i napiętego kalendarza Hubert Zapiór regularnie wraca do rodzinnego miasta i występuje dla brzeskiej publiczności.

Tony Yike Yang to urodzony w Chinach, a wychowany w Toronto pianista, który  już jako 16-latek zdobył V Nagrodę podczas XVII edycji Konkursu Chopinowskiego zostając równocześnie najmłodszym w historii laureatem tego konkursu. Od tego czasu zwyciężył w wielu innych międzynarodowych konkursach pianistycznych, koncertował w najbardziej prestiżowych salach całego świata, występował dla rodzin królewskich i dygnitarzy, został wybrany jako jeden z 6 najwybitniejszych młodych muzyków Kanady.

Uroczysty koncert w Brzesku w ramach konkursu "Kocham Polskę" / Fot. UMWM

Inf./Fot. UMWM

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje