środa, 8 grudnia 2021 10:09

Uwaga kierowcy – będą utrudnienia! Budowa S7 Widoma-Kraków wymusza objazdy

Autor Aleksandra Tokarz
Uwaga kierowcy – będą utrudnienia! Budowa S7 Widoma-Kraków wymusza objazdy

Trzeba będzie jechać objazdem – przekazuje GDDKiA w Krakowie. Budowa drogi ekspresowej S7 Widoma – Kraków wymusza utrudnienia na sąsiednich drogach powiatowych. Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone od środy, 8 grudnia, w dwóch miejscach – na terenie miejscowości Zalesie oraz w Woli Więcławskiej.

W miejscowości Zalesie tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od dzisiaj, od godziny 11. W ciągu drogi powiatowej zlokalizowane zostaną wyjazdy z budowy. Kierowców będzie o tym informować oznakowanie drogowe.

- Z powodu budowy wiaduktu w ciągu S7 Kraków - Widoma, na odcinku 150 m zamknięta zostanie droga powiatowa w Woli Więcławskiej. Od godz.12.00, 8.12.2021 r. Trzeba będzie jechać objazdem – informuje GDDKiA w Krakowie.

Objazd wyznaczono drogą gminną, drogą krajową nr 7 oraz drogą powiatową nr 2148K. Taka organizacja ma obowiązywać do września 2023 roku.

Objazd w Woli Więcławskiej / fot. GDDKiA Kraków

Droga S7 jest budowana od granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego do Krakowa. Jest jedną z najważniejszych arterii komunikacyjnych kraju.

fot. GDDKiA Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje