poniedziałek, 24 maja 2021 14:44

Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Na miejsce wezwano helikopter

Autor Mirosław Haładyj
Motocyklista zderzył się z ciężarówką. Na miejsce wezwano helikopter

W czwartek 20 maja na drodze wojewódzkiej 781 w miejscowości Gierałtowice doszło do zderzenia motocykla z ciężarówką. Wskutek zdarzenia ciężkich obrażeń ciała doznał kierujący motocyklem.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gierałtowicach, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Udzielanie pomocy medycznej przejęła przybyła na miejsce załoga pogotowia. Ze względu na ciężki stan poszkodowanego, niezbędnego wsparcia ratownikom udzielali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Andrychowie. Strażacy zabezpieczyli także miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poszkodowany, po wykonaniu przez zespoły ratowników medycznych szeregu skomplikowanych działań medycznych, został przetransportowany śmigłowcem do jednego z krakowskich szpitali. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym.

– Uczestnicy działań ratowniczych podkreślali bardzo dobrą współpracę pomiędzy służbami na miejscu zdarzenia. Samochód ciężarowy w czasie zdarzenia wpadł do przydrożnego rowu. Usunięciem pojazdu zajęła się specjalistyczna firma.

– napisali na swojej stronie internetowej strażacy z komendy powiatowej w Wadowicach.

Inf.: PSP Wadowice ( mł. bryg. Tomasz Kasperek)

Fot.: PSP Wadowice (mł. bryg. Tomasz Kasperek), Facebook/OSP Gierałtowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje