piątek, 10 września 2021 11:35

Zobacz, jak wygląda remont brzeskiego kościoła. W pracach pomagają parafianie

Autor Mirosław Haładyj
Zobacz, jak wygląda remont brzeskiego kościoła. W pracach pomagają parafianie

W poniedziałek (9 sierpnia) w brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego rozpoczęto wymianę ogrzewania i remont kotłowni.

Dotychczas wykonane prace polegały m.in. na skuciu płytek i wylewki, ułożeniu dodatkowej warstwy izolacyjnej, wykonaniu przewiertu pod prezbiterium, ułożeniu blisko 5 km rurek grzewczych oraz 700 m rur doprowadzających ciepłą wodę do czterech rozdzielni, a także na wykonaniu betonowej wylewki.

-W piątek (3 września) po porannych mszach św. dzięki ofiarnej pracy wielu osób przystąpiliśmy do sprzątania kościoła oraz wnoszenia części ławek. Do kościoła, zostały także przeniesione także ławki z kaplicy. Dzięki temu koronka oraz popołudniowe msze mogły odbyć się już w kościele

-czytamy na stronie parafii.

Jak wyglądały poszczególne dni remontu? Co już udało się wykonać, a jakie prace jeszcze przed nami? Wszystkiego można dowiedzieć się, odwiedzając specjalnie na tę okoliczność przygotowaną podstronę. Zainteresowani znajdą tam nie tylko szczegółowe informacje z poszczególny etapów prac, ale również bogate fotogalerie.

Inf. i foto: Parafia w brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje