środa, 24 kwietnia 2024 14:50

W centrum Skawiny powstał nietypowy kontener. Okoliczne zwierzęta będą zachwycone

Autor Norbert Kwiatkowski
W centrum Skawiny powstał nietypowy kontener. Okoliczne zwierzęta będą zachwycone

Takie akcje to my szanujemy, a przykład mogą brać inne miejscowości nie tylko z naszego regionu, ale i całego kraju. W Skawinie właśnie powstał pierwszy kontener, gdzie będzie można wrzucić najróżnorodniejsze przedmioty ułatwiające pracę Skawińskim Stowarzyszeniem Pomocy dla Zwierząt.

Wśród rzeczy, które można przynieść dla zwierzaków są:

  • karmy suche i mokre dla psów i kotów
  • szelki, smycze, linki
  • duże poszewki, prześcieradła
  • gryzaki, przysmaki
  • obroże, środki przeciwko kleszczom

Co najważniejsze, wszystkie rzeczy przekazane przez mieszkańców Skawiny trafią do do schronisk dla zwierząt z tego miasta.

Tu znajdziecie WRZUTKĘ DLA PSA I KOTA:

Mapa lokalizacji kontenera/Foto: Miasto i Gmina Skawina 

Jak to się zaczęło?

Historia powstania niebieskiego kontenera jest niezwykle ciekawa. Pewna młoda dama o imieniu Klaudia ze Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt przyszła pewnego dnia do Wydziału Ochrony Środowiska z pomysłem „Wrzutki dla psa i kota”, który od razu został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Od razu zaczęto działać w tym temacie!

Projekt nie mógłby być zrealizowany bez odpowiedniego pojemnika. Dlatego organizatorzy zwrócili się do Wydziału Gospodarki Komunalnej z prośbą o pomoc. Po przeszukaniu magazynu znalazł się stary, odpadowy, pojemnik, który wymagał nakładów pracy przy jego odnowieniu.

Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt wraz z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska oraz wolontariuszami zajęli się renowacją pojemnika. Najpierw pojemnik został oczyszczony, później zagruntowany i pomalowany. Zajęło nam to kilka popołudni i weekendów, ale praca przy tym projekcie sprawiła nam wiele radości. Następnie Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt zaprojektowało naklejki na pojemnik, a Wydział Ochrony Środowiska zajął się ich produkcją.

Ostatnim etapem naszego projektu było wybranie lokalizacji, przewiezienie pojemnika i naklejenie naklejek. A teraz już reszta pozostaje do mieszańców! Możemy być jednak pewni, że ten pomysł szybko odbije się pozytywnym odbiorem... W końcu, kto nie kocha zwierząt?

Foto: Miasto i Gmina Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka