wtorek, 18 października 2022 13:46

W dwóch stanęli w obronie zaatakowanego maczetami. Zostali nagrodzeni

Autor Mirosław Haładyj
W dwóch stanęli w obronie zaatakowanego maczetami. Zostali nagrodzeni

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski pogratulował w czwartek 13 października postawy i odwagi Panu Marcinowi oraz Panu Bogdanowi, pracownikom MPK SA w Krakowie, którzy w nocy 7 października stanęli w obronie brutalnie zaatakowanego pasażera.

Podczas spotkania motorniczy oraz pracownik warsztatu informacji i utrzymania tras otrzymali od Prezydenta Krakowa listy gratulacyjne oraz upominki.

– Proszę o przyjęcie moich serdecznych gratulacji oraz wyrazów uznania za niezwykle odważną reakcję w obliczu niecodziennej sytuacji, z jaką zmierzyli się Państwo w trakcie swojej pracy. To bohaterskie zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo ocaliło zdrowie, a być może życie innej osoby

– powiedział podczas spotkania Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

  • Czytaj także:
Kraków. Gdy motorniczy zobaczył, co robią mężczyźnie, bez zastanowienia ruszył na pomoc
Dzisiaj w nocy (8 października) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Motorniczy ruszył na pomoc pasażerowi, który na pętli Czerwone Maki został zaatakowany przez dwóch zamaskowanych mężczyzn.

Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie, również pogratulował pracownikom postawy. Poza listami gratulacyjnymi przekazał im nagrody finansowe.

– Zachowanie pracowników w tak niebezpiecznej sytuacji wymagało niezwykłej odwagi. Narażając własne zdrowie, a może nawet życie, stanęli w obronie innej osoby. Tego rodzaju postawa zasługuje na najwyższe uznanie

– powiedział Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Pracownicy MPK skromnie przyznają, że w tej sytuacji nie mogli zachować się inaczej. Widzieli, jak brutalnie zaatakowany został pasażer, i nie mogli obojętnie się temu przyglądać. Dlatego od razu ruszyli z pomocą, starając się przerwać atak. Sami zostali przy tym poszkodowani – napastnicy użyli bowiem przeciwko nim gazu pieprzowego.

Warto podkreślić, że MPK SA w Krakowie od wielu lat nagradza pracowników za ich postawę i pomoc innym osobom. Tylko w tym roku takie wyróżnienie otrzymało już 33 pracowników krakowskiego przewoźnika, m.in. za udzielenie pierwszej pomocy, pomoc osobom napadniętym oraz pomoc w odnalezieniu osób zaginionych.

Fot. i inf.: MPK Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje