wtorek, 5 marca 2024 09:12

W grę wchodziło ludzkie życie. Lekarze nie mogli dostać się do pacjentki z powodu... źle zaparkowanych aut

Autor Norbert Kwiatkowski
W grę wchodziło ludzkie życie. Lekarze nie mogli dostać się do pacjentki z powodu... źle zaparkowanych aut

Nieodpowiedzialność ludzka omal nie doprowadziła do tragedii. W Brzeszczach (powiat oświęcimski) policjanci udzielili pomocy w transporcie chorej pacjentki, z bloku do karetki. Sytuacja była skomplikowana, ponieważ pojazd medyków nie mógł podjechać pod ten budynek, ze względu na źle zaparkowane samochody.

Cała sytuacja rozegrała się 4 marca. Około 11:35 pojawił się alarm, że 90-letnia kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Niestety dojazd karetki pod wskazany adres blokowały dwa zaparkowane nieprawidłowo samochody, przez co ratownicy musieli pozostawić swój pojazd pod innym budynkiem.

Następnie zabrali ze sobą nosze oraz niezbędny sprzęt medyczny i udali się do mieszkania seniorki. W kilka chwil na miejscu zjawili się dzielnicowi, którzy pomogli lekarzom przetransportować pacjentkę do karetki.

Kierowców źle zaparkowanych pojazdów marki Opel i Dacia czeka teraz solidny mandat...

Przypominamy, że za parkowanie w miejscu gdzie obowiązuje zakaz parkowania kierowcy grozi grzywna,  odholowanie na własny koszt lub mandat karny. W przypadku pożaru kierowca może zostać również pociągnięty do odpowiedzialności za utrudnianie prowadzenia działań ratowniczych, co zagrożone jest karą aresztu i grzywny.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka