wtorek, 26 maja 2020 10:30

W Krakowie rusza ciekawy konkurs dla przewodników turystycznych

Autor Katarzyna Domagała
W Krakowie rusza ciekawy konkurs dla przewodników turystycznych

„Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” – zachęcają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Z kolei Muzeum Krakowa wraz z przewodnikami szuka sposobu na to, jak namówić mieszkańców do poznawania i odkrywania miasta. Dlatego powstała konkurs dla przewodników „Kraków tam i z powrotem”. Uczestnicy będą musieli zaplanować ciekawe i nowe trasy dla mieszkańców.

W dobie pandemii krakowianie stali się głównymi odbiorcami oferty kulturalnej i turystycznej miasta.

W pewien sposób wypełniają lukę po wielu milionach turystów z zagranicy i spoza Krakowa. Po latach utyskiwania na turystów zagarniających Kraków, krakowianie mają go wreszcie dla siebie! – mówi Katarzyna Winiarczyk, koordynatorka Centrum Działań Społecznościowych „Jestem Kraków” Muzeum Krakowa.

Przewodnicy na ratunek?

Muzeum Krakowa właśnie ogłosiło konkurs „Kraków tam i z powrotem”, dedykowany przewodnikom. Mają oni zaplanować oryginalne trasy turystyczne dla mieszkańców: rodzinną, dla dwojga (osoby dorosłe, miejsca romantyczne), dla belfra z klasą, dla biegacza i/lub cyklisty oraz „trasę jak okrasa” (kategoria otwarta, bez zaszeregowania do konkretnej grupy odbiorców, ani ograniczeń czasowych).

We wszystkich kategoriach wyróżnione zostaną po trzy najciekawsze trasy. W sumie będzie ich więc 15 i - jak zapewnia Katarzyna Winiarczyk - zostaną udostępnione mieszkańcom w przystępnej formie. Czy będzie to przewodnik drukowany, czy wersja elektroniczna – decyzja jeszcze nie zapadła.

Prace można nadsyłać do 3 czerwca. Wyniki konkursu poznamy 17 czerwca. Autorzy wyróżnionych prac dostaną po 500 zł honorarium.

Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Krakowa.

Źródło: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje