sobota, 5 sierpnia 2023 07:54

W Myślenicach coraz bliżej do wielkiego otwarcia. Czekają na nie wszyscy

Autor Norbert Kwiatkowski
W Myślenicach coraz bliżej do wielkiego otwarcia. Czekają na nie wszyscy

Budowa trzeciej niecki basenu w Myślenicach trwa w najlepsze. Na tę inwestycję Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Umowę na zadanie pod nazwą "Budowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej wraz z wyposażeniem i infrastrukturą towarzyszącą - Budowa trzeciej niecki basenu w Centrum Wodnym Aquarius" podpisano w marcu bieżącego roku, a całość inwestycji wyniesie 11 mln 999 tys. zł.

Widać już pierwsze efekty prac, a inwestycja polega na zaaranżowaniu istniejącej trzeciej niecki na basen rekreacyjny oraz wybudowaniu dwóch zjeżdżalni (86 m i 55 m) z hamownią (o tę ma zostać rozbudowana tylna część basenu) i brodzika dla najmłodszych. Ponadto zamówienie obejmuje jeszcze m.in. wymianę instalacji w całym obiekcie.

W ramach prac wstępnych , wyburzono dotychczasowe części starego basenu kolidujące z nowymi, wykonano przebicia instalacyjne i rozpoczęto roboty ziemne. Nie tak dawno podpisana została umowa z firmą Texom Sp.z o.o, która zobowiązała się wykonać zlecone prace w ciągu osiemnastu miesięcy.

Źródło oraz foto: Miasto i Gmina Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka