sobota, 6 stycznia 2024 06:09

W sylwestra zaatakował 62-latka nożem i butelką. Na miejscu zaroiło się od policjantów

Autor Mirosław Haładyj
W sylwestra zaatakował 62-latka nożem i butelką. Na miejscu zaroiło się od policjantów

31 grudnia 62-letni mężczyzna został zaatakowany nożem podczas prywatnej imprezy, przez co trafił do szpitala. Sprawca incydentu został zatrzymany i podlega tymczasowemu aresztowi przez najbliższe trzy miesiące. Oskarżonemu grozi kara dożywocia.

Zgłoszenie dotyczące zranienia nożem 62-latka w jednym z mieszkań na krakowskim Podgórzu wpłynęło do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 31 grudnia. Policja wysłała patrole na miejsce, gdzie ustalono, że grupa sześciu osób spożywała alkohol podczas domowej imprezy. Podczas kłótni między dwoma mężczyznami, 55-latek uderzył swojego towarzysza butelką w głowę, a następnie zaatakował go nożem w okolicach szyi, blisko tętnicy. Sprawca zdołał uciec z dwoma innymi uczestnikami imprezy przed przybyciem policji.

Ranny został przewieziony do szpitala w stanie zagrażającym życiu. W wyniku działań operacyjnych policji, sprawca został zatrzymany tej samej nocy w jednym z mieszkań na Podgórzu. Podczas zatrzymania mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy dla Krakowa Podgórza postanowił umieścić go w areszcie tymczasowym na trzy miesiące.

Oskarżonemu za ten czyn grozi kara od 25 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Dwóm innym osobom, które uciekły wraz z nim, postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy, a podjęto wobec nich środki wolnościowe.

Fot.: KMP

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka