czwartek, 4 listopada 2021 06:26

W tragicznym wypadku w Bilsku zginął 45, 46, i 47-latek. Policja poszukuje świadków

Autor Aleksandra Tokarz
W tragicznym wypadku w Bilsku zginął 45, 46, i 47-latek. Policja poszukuje świadków

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na DK75 w Bilsku. Zderzyły się tam dwa pojazdy, a w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn. Trzeci zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach, szczególnie w trudnych, jesiennych warunkach pogodowych. Dodatkowo zwracają się z prośbą do świadków tej tragedii.

We wtorek, 2 listopada, około godziny 16:40 na drodze krajowej nr 75 w Bilsku doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki Scania.

- Wskutek zdarzenia dwóch pasażerów renault w wieku 46 i 47 lat poniosło śmierć na miejscu, a 45-letni kierowca tego pojazdu zmarł po przewiezieniu do szpitala. Wszyscy byli mieszkańcami Sądecczyzny – tłumaczy kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Na miejscu tego tragicznego zdarzenia przez wiele godzin oględziny prowadzili prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Na czas wykonywanych czynności droga krajowa nr 75 w Bilsku była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

- Zwracamy się z prośbą do świadków tego wypadku, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, pod numerem telefonu sekretariatu Wydziału Kryminalnego – 47 833 41 51 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30),  pod numer prowadzącego tę sprawę – 47 833 42 57 lub oficera dyżurnego – 47 833 46 30 (całodobowo). Każda informacja w tej sprawie jest cenna i może przyczynić się do dokładnego wyjaśnienia okoliczności tego wypadku– dodaje kom. Basiaga.

fot. OSP Tęgoborze

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje