piątek, 6 stycznia 2023 15:24

W tym stanie wsiadł do koparki i pracował przy remoncie drogi publicznej...

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W tym stanie wsiadł do koparki i pracował przy remoncie drogi publicznej...

Operator koparki miał blisko promil alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wsiadł do koparki i pracował przy remoncie drogi publicznej w powiecie olkuskim. 50- latek stracił już prawo jazdy, a o dalszych konsekwencjach jego czynu zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

O tym, że operator koparki może być pod wpływem alkoholu, zostali powiadomieni w minioną środę (04 stycznia) wolbromscy policjanci. Mundurowi pojechali do miejscowości Tarnawa, gdzie wykonywano prace związane z remontem drogi  publicznej. Kiedy przyjechali na miejsce, operator koparki siedział w kabinie i wykonywał prace, a obok maszyny znajdowali się inni pracownicy.

Odcinek drogi, na którym odbywał się remont, był oznaczony znakiem zakaz ruchu. Policjanci podeszli do mężczyzny i wydali mu polecenie do zaprzestania prac. W rozmowie z operatorem koparki policjanci wyczuli alkohol. Jego mowa była bełkotliwa, co wskazywało, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Podczas legitymowania 50-latek podawał fałszywe dane. Policjanci pouczyli mężczyznę  o konsekwencjach takiego zachowania. Dopiero za trzecim razem mężczyzna podał swoje dane. Następnie  policjanci zbadali stan trzeźwości 50-latka. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki jest nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu w organizmie. Koparka została przekazana innemu pracownikowi.

Teraz mężczyzna będzie musiał się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, ale także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Inf.: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje