niedziela, 25 czerwca 2023 10:01

W Wieliczce obradowała ostatnia w tym roku Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Autor Marzena Gitler
W Wieliczce obradowała ostatnia w tym roku Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

22 czerwca w wielickim Magistracie odbyła się IX, ostatnia w tym roku szkolnym, sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieliczce.

W sesji uczestniczyli członkowie Rady w składzie: Kacper Białogoński, Oliwia Góra, Krystian Kierzyk, Karolina Kuczyńska, Dominika Mazurek, Aleksandra Michalik. Antoni Nowak, Aleksandra Pachacz, Milena Pikula, Maciej Sarga, Wiktor Stawarczyk, Kacper Szymski, Emilia Synowiec, Tomasz Zelek, przewodnicząca Rady - Iga Piątek, a także goście specjalni: Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki, Agnieszka Szczepaniak - zastępca Burmistrza ds. Społecznych oraz dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli - Anna Całka.

Podczas spotkania członkowie Rady otrzymali podziękowania z rąk gospodarza miasta za wzorowe pełnienie funkcji radnego, zaangażowanie w działania na rzecz młodzieży i dzieci ze środowisk szkolnych, a także upowszechnianie idei samorządności w środowisku rówieśniczym. Nie zabrakło podsumowań, życzeń, a także pytań skierowanych do burmistrza dotyczących wyzwań i obowiązków gospodarza Miasta i Gminy Wieliczka.

Burmistrz podkreślał znaczenie współpracy z kompetentnymi ludźmi, tworzącymi zgrany zespół, dzięki czemu można skutecznie realizować ambitne projekty. Podkreślał również rolę samorządu, fakt, że na jego funkcjonowanie mają wpływ mieszkańcy, którzy poprzez niego również współdecydują o funkcjonowaniu państwa. Zachęcał do stałego rozwijania swoich talentów i umiejętności, nie zatrzymywania się w miejscu, w obliczu niepowodzeń – nie poddawania się, lecz konsekwentne dążenie do spełnienia swoich celów i marzeń.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka