wtorek, 11 sierpnia 2020 10:21

Wadowice. Ekosztafeta na hulajnogach!

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Ekosztafeta na hulajnogach!

W tym roku z okazji setnych urodzin św. Jana Pawła II Wadowice stały się miejsce wszelakich rajdów i wyścigów. Z wadowickiego rynku startowali już kolarze, biegacze, a nawet gołębie. Teraz, pora na Ekosztafete, która wyruszyła do Radzymina na hulajnogach.

W poniedziałek (10 sierpnia) z rynku w Wadowicach wyruszyła „Ekosztafeta”. Kilkoro śmiałków ma do pokonania około 500 kilometrów z Wadowic do Radzymina na elektrycznych hulajnogach.

Sztafeta odbywa się w ramach projektu pt. „ Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”. Projekt zakłada przygotowanie i organizacje serii wydarzeń i wypraw z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 100 rocznicy Cudu nad Wisłą, który miał miejsce właśnie w Radzyminie. Jednym z elementów projektu jest wspomniana Ekosztafeta.

Założenie jest takie, że w podróży biorą udział tylko pojazdy elektryczne. Na czele peletonu jadą hulajnogi, a za nimi podążają samochody, w tym polski elektryczny pojazd Sokół 4×4.

Trasa sztafety prowadzi wzdłuż miast położonych nad Wisłą, takich jak: Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Tarnobrzeg, Sandomierz, Józefów Nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin, Góra Kalwaria, Warszawa. Finał tej sztafety przewidziano w sobotę (15 sierpnia) w Radzyminie.

Na starcie rajdu pojawił się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który pogratulował uczestnikom wspaniałej inicjatywy i życzył bezpiecznego dotarcia do celu. Organizatorem wydarzenia jest Emobi – Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu.

Info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje