wtorek, 4 czerwca 2019 13:08

Wadowice: Jest nowa karetka. Ale na tym nie koniec

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Jest nowa karetka. Ale na tym nie koniec

Szpital Powiatowy w Wadowicach ma nową karetkę.

Na razie jest jeden, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będą dwa kolejne. Mowa o nowych ambulansach dla wadowickiego szpitala.

– Nasz szpital wzbogacił się o nową karetkę. W ubiegłym tygodniu do użytku oddano samochód, który będzie służył do przewozu pacjentów z wadowickiej lecznicy do innych placówek medycznych – informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Nowy ambulans to Volkswagen Crafter 2.0 z automatyczną skrzynią biegów. Spełnia on wymogi zespołu specjalistycznego. Na wyposażeniu są także nowoczesne nosze regulowane w siedmiu poziomach. Koszt karetki to 367 455 zł.

– Zakup auta był możliwy dzięki dużemu dofinansowaniu przyznanemu przez gminę Wadowice, która przekazała na ten cel 250 tys. zł. Samorząd powiatowy dołożył ok. 95 tys. zł, a wadowicki ZZOZ – około 22 tys. zł – podała Beata Szafraniec, dyrektor ZZOZ w Wadowicach.

Możliwe, że wkrótce wadowicki szpital zyska jeszcze kolejne karetki. Prowadzone są już w tej sprawie rozmowy z pozostałymi gminami powiatu.

– Drugą karetkę dla szpitala planujemy kupić w ciągu najbliższych tygodni, a trzecią po wakacjach. Będzie to możliwe, ponieważ wszyscy samorządowcy z naszego powiatu zgodnie zadeklarowali, że dołożą się do tych zakupów. Za pomoc dla szpitala bardzo dziękuję burmistrzowi Wadowic i już dzisiaj wszystkim pozostałym wójtom i burmistrzom z terenu powiatu – podkreśla starosta Eugeniusz Kurdas.

Wadowice - najnowsze informacje