czwartek, 23 września 2021 13:36

Wadowice poszukują śmiałków do... gry! Sprawdź szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Wadowice poszukują śmiałków do... gry! Sprawdź szczegóły

We wrześniu Wadowice ponownie opanuje mania czytania, a w ramach Wadowickiego Festiwalu Książki miasto przygotowało mnóstwo atrakcji!

Wadowicka Biblioteka Publiczna poszukuje śmiałków (w każdym wieku) do zagrania w wyjątkową grę miejską, która przeniesie uczestników do świata fantastycznych stworzeń, niezwykłych krain i zwariowanego Banku Violettkäfer! W ramach gry uczestnicy będą musieli zmierzyć się z trasą i zadaniami oraz dotrzeć do miejsc, które mijają na co dzień, ale tym razem spojrzeć na nie przez pryzmat fantazji. Przy okazji poznają historię Wacława i mieszkańców tajemniczego banku oraz pomogą pokonać mu jego Arcywroga. Dla trzech najlepszych graczy przewidziano fantastyczne nagrody – czytnik e-booków, słuchawki JBL oraz gry planszowe!

Gra rozpocznie się 24 września o godz. 15.00 w Budynku Głównym Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1). Premierze będzie towarzyszyło spotkanie z lokalnym pisarzem Bartłomiejem Juchą – autorem książki “Bank Violettkäfer. Dział depozytów nadzwyczajnych”, na motywach której oparto wirtualną rozgrywkę.

Gra przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych! Osoby poniżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w grze samodzielnie pod warunkiem dostarczenia do Wadowickiej Biblioteki  zgody rodziców bądź opiekunów prawnych na uczestnictwo w grze  lub też ruszyć w miasto pod opieką rodziców (niezbędne dokumenty do pobrania na stronie Wadowickiej Biblioteki Publicznej).

Aby wziąć udział w grze wystarczy zabrać smartfon (z dostępem do internetu i włączonym GPS), pobrać aplikację Action Track i ruszyć w miasto! Na przebycie trasy macie czas do 17.30! W tym czasie trzeba odwiedzić kilka wskazanych w Wadowicach miejsc oraz rozwiązać różne zagadki. O wygranej decydują zdobyte punkty oraz czas przejścia gry!

W ramach Wadowickiego Festiwalu Książki zaproszone są także dzieci, młodzież i dorosłych na spotkania autorskie. W tym roku naszymi gośćmi będą: Thomas Arnold, Jakub Ćwiek, Bartłomiej Jucha, Anna Czerwińska-Rydel, Wiesław Drabik, Katarzyna Berenika Miszczuk (spotkanie z autorką odbędzie się w formie online)

Festiwal objęty jest honorowym patronatem Burmistrza Wadowic i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

PROGRAM FESTIWALU:

24 WRZEŚNIA (piątek):

9.00 i 10.30 – spotkania dla dzieci z Wiesławem Drabikiem

9.00 – spotkanie dla dzieci z Anna Czerwińską – Rydel

11:00 – wykład Wojciecha Guni o Stanisławie Lemie dla młodzieży – „Ja wiedziałem, że tak będzie – czy Lem był jasnowidzem?”

14:00 – rozstrzygnięcie konkursu LEMoniada na najlepszy ekologiczny statek kosmiczny

15:00 – premiera gry mobilnej „FIOLETOWI BANKIERZY” i spotkanie z Bartłomiejem Juchą autorem książki “Bank Violettkäfer. Dział depozytów nadzwyczajnych”, będącej inspiracją do gry

18:00 – spotkanie online z pisarką Katarzyną Bereniką Miszczuk

25 WRZEŚNIA (sobota)

9:00 – warsztaty robotyki dla dzieci (8-12 lat). Obowiązkowe zapisy!

10:30 – warsztaty robotyki dla młodzieży (13-16 lat). Obowiązkowe zapisy!

16:00 – spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

18:00 – spotkanie autorskie z Thomasem Arnolde

Inf. UM Wadowice
Fot.: Biblioteka w Wadowicach

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje