piątek, 25 września 2020 08:20

Wanny wolnostojące przyścienne - luksus dla każdego

Autor Głos 24
Wanny wolnostojące przyścienne - luksus dla każdego

Kąpiel w wannie relaksuje, pomaga się odstresować i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Jest nie tylko możliwością usunięcia zanieczyszczeń z ciała. Często w wannie oglądamy serialne, pijemy wino czy też czytamy książkę. To sprzęt, który coraz więcej osób decyduje się mieć we własnej łazience nawet kosztem prysznica.

Szczególnie pięknym i stylowym typem wanny są wanny wolnostojące przyścienne, które można obejrzeć na stronie: https://polimat.com.pl/wanny/wanny-wolnostojace-przyscienne. Są one synonimem dobrego smaku, ale także komfortu i przepychu w dobrym tego słowa znaczeniu. Zazwyczaj wanny wolnostojące kojarzone są z dużymi łazienkami, gdyż w takich wnętrzach najpiękniej się prezentują. Wanna wolnostojąca przyścienna to jednak wybór praktycznie dla każdego.

Czy wanna wolnostojąca przyścienna nadaje się do małej łazienki?

W przeciwieństwie do tradycyjnych wanien wolnostojących, które wymagają co najmniej 10 metrów kwadratowych powierzchni, modele przyścienne potrzebują jej znacznie mniej. Wystarczy, że jedna ściana łazienki będzie miała tyle długości co najdłuższy, płaski bok wanny, a z trzech pozostałych stron znajdzie się trochę miejsca, być wanna mogła być odpowiednio wyeksponowana. W sprzedaży można znaleźć różne rozmiary wanien przyściennych, dzięki czemu nawet relatywnie niewielka łazienka zmieści ten model.

Jak montuje się wolnostojące wanny przyścienne?

Wannę przystawia się płaską stroną do ściany i następnie wystarczy wypełnić silikonem szczelinę pomiędzy nią a powierzchnią ściany. Nie ma potrzeby jej zabudowywać płytkami, ponieważ sama w sobie jest nie tylko sprzętem użytkowym, ale i ozdobą. Piękne opływowe kształty wanny wolnostojącej pasują zarówno do łazienek stylizowanych w konwencji glamour czy pałacowej, ale także do wnętrza minimalistycznych i futurystycznych. Na koniec należy wyregulować nóżki wanny, które są schowane w jej obudowie.

Jakie dodatkowe wyposażenie wanny przyściennej warto mieć?

Poszczególne modele wanien przyściennych różnią się od siebie dodatkowymi elementami, takimi jak siedzisko. Sprawdzi się ono szczególnie w łazience osób, które posiadają dzieci, ponieważ można je posadzić nie w głębokiej wannie, ale na wygodnym siedzisku nieco wyżej. Wanny wolnostojące z półką to możliwość trzymania pod ręką niezbędnych kosmetyków, takich jak płyny do kąpieli czy też szampony. Na półce można postawić także kieliszek wina czy położyć telefon. Inne ciekawe dodatki to podłokietniki lub zagłówek. Zagłówek to element, który można szczególnie polecić osobom, które lubią długo leżeć w wannie. Dzięki niemu nie muszą opierać głowy i szyi na twardej wannie, ale mogą ją położyć na czymś w rodzaju wygodnej, wodoodpornej poduszki. Taka pozycja umożliwia głęboki relaks w gorącej wodzie po całym dniu. Pozwala nie tylko odprężyć mięśnie, ale także zredukować stres. Dobrze wyposażona oraz stylowa wanna przyścienna wolnostojąca to zarówno ozdoba łazienki, jak również doskonała inwestycja we własne zdrowie i samopoczucie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje