wtorek, 13 kwietnia 2021 10:21

Wersalka nową kryjówką przed policjantami? Dwóch mężczyzn ukryło się w tym samym miejscu

Autor Aleksandra Tokarz
Wersalka nową kryjówką przed policjantami? Dwóch mężczyzn ukryło się w tym samym miejscu

Wersalka wydaje się być dobrą kryjówką. Jednak nie wtedy, gdy w grę wchodzi ukrycie się przed policjantami. Na taki pomysł wpadło dwóch mężczyzn. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden pochodzi z Krzeszowic, a drugi z Nowego Targu. Dodatkowo na sumieniu mieli całkiem inne przestępstwa.

Pierwszy z mężczyzn wpadł w Krzeszowicach. W niedzielę, 11 kwietnia, na drodze krajowej nr 79 Kraków-Trzebinia opel, który wyjeżdżał ze stacji benzynowej wymusił pierwszeństwo przejazdu na nieoznakowanym radiowozie. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy, jednak ten nie miał najmniejszej ochoty podporządkować się pod wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Policjanci kontynuowali pościg do czasu, kiedy kierowca wjechał na teren prywatnej posesji w jednej z miejscowości gminy Krzeszowice, a po zaparkowaniu wspólnie z pasażerem wybiegli z pojazdu i uciekli do domu. Jak się później okazało do domu swojego znajomego – tłumaczy podkom. Justyna Fil, rzecznik prasowy policji.

Drzwi przed funkcjonariuszami próbowała zamknąć kobieta. Mimo tego, funkcjonariuszom udało się wejść do środka. - W trakcie przeszukania domu, policjanci ujęli jednego z uciekinierów. Drugi jakby zapadł się pod ziemię. Policjanci szukali go po całym domu aż znaleźli w jednym z pomieszczeń …. ukrytego w zamkniętej wersalce. Sprytnie schowanym zbiegiem okazał się główny winowajca - 51-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, który kierował oplem – dodaje rzeczniczka.

Mężczyzna był kompletnie pijany — badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się też, że był już skazany za kierowanie pod wpływem alkoholu i w związku z tym miał zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie dalszych działań policjanci ustalili, że kierujący oplem na stacji, z której wyjeżdżał, zatankował paliwo za blisko 140 złotych i za nie nie zapłacił. 51-latek został zatrzymany. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało też, że tablice rejestracyjne pojazdu, którym się poruszali, pochodziły od innego samochodu i były przyklejone na tablice odpowiadające oplowi. Pojazd nie posiadał też aktualnego ubezpieczenia OC.

Zabierzów. Oszuści znów atakują. Kobieta straciła niemal pół miliona złotych!
Schemat działania oszustów, którzy wzbudzają zaufanie, jest zawsze podobny. 64-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która nawiązała znajomość z „niemieckim wojskowym lekarzem z bazy w Jemenie”, straciła ponad 460 tysięcy złotych.

Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobna sytuacja miała miejsce dzień później w Nowym Targu. 49-latek, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów, chciał się schować za wszelką cenę przez poszukującymi ich policjantami. Wybrał … wersalkę. Teraz jeden spędzi kolejne miesiące w zakładzie karnym

Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed południem, kiedy to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uzyskali informację, że w domu na terenie gminy Nowy Targ przebywa poszukiwany mężczyzna. Po przyjeździe pod wskazany adres, podczas rozmowy z mieszkającą tam kobietą, policjanci zauważyli poszukiwanego, który na ich widok uciekł na piętro budynku.

- Funkcjonariusze natychmiast pobiegli za uciekinierem. 49-latek, aby uniknąć zatrzymania schował się przed policjantami w wersalce. Szybko jednak został odnaleziony. Mieszkaniec gminy Nowy Targ został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące odbywając karę pół roku pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego – tłumaczy asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy policji w Nowym Targu.

fot. KPP Nowy Targ

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje