sobota, 22 kwietnia 2023 10:52

Widowiskowy maraton wokół Błoń. 250 zawodników na rolkach [FOTO]

Autor Marzena Gitler

1:12:25 - tyle czasu zajęło pokonanie maratońskiego dystansu na rolkach Pawłowi Ciężkiemu. Najlepsza z pań była Aleksandra Glamkowska z czasem 1:16:27. W tegorocznej edycji widowiskowej imprezy wokół Błoń wystartowało 250 zawodników i zawodniczek.

Rolki są coraz bardziej popularne, nie tylko w Krakowie, gdzie na ścieżkach rowerowych i wokół Błoń codziennie można zobaczyć uprawiających tę dyscyplinę. Najlepsi wzięli udział w sobotę, 22 kwietnia w tradycyjnym już Cracovia Maratonie na Rolkach - imprezie towarzyszącej jutrzejszemu jubileuszowemu Cracovia Maratonowi, który odbędzie się po raz dwudziesty. Niezwykle widowiskowy przejazd rolkarzy zazwyczaj oklaskuje wielu kibiców. Tak było i w tym roku, tym bardziej, że zachęcała do wyjścia z domu piękna, wiosenna pogoda.

Zawodnicy pokonali dystans 42 km i 195 m już po raz 16. Krakowskie Błonia okrążyli 12 razy. Najszybszy był Paweł Ciężki z czasem 1:12:25. Finisz był niezwykle emocjonujący. Tuż za nim linię mety pokonali Marek Zgrzywa (1:12:25) i Artur Janicki (1:12:27).

Zwycięzcy w kategorii mężczyzn - fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Glamkowska, która długość maratonu pokonała w czasie 1:16:27. Srebro zdobyła Amelia Adamczuk (1:22:26), a brąz Kinga Kałuża (1:22:28).

Zwycięzcy w kategorii kobiet - fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

🏃‍♂️🏃‍♀️🏃🛼 Startowaliście w Cracovia Maraton na Rolkach? Szukajcie się na zdjęciach! 📸 Bogusław Świerzowski

Opublikowany przez Kraków PL Sobota, 22 kwietnia 2023

Impreza jest "rozgrzewką" kibiców przed jutrzejszym biegiem głównym, w którym na maratoński dystans na ulice Krakowa wyruszy 6000 biegaczy. Jubileuszowa 20 edycja Cracovia Maratonu rozpocznie się i zakończy na Rynku Głównym. Start w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 9.