czwartek, 16 lipca 2020 09:10

Wieliczka: Atak na nauczyciela. Stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny [AKTUALIZACJA]

Autor Tomasz Stępień
Wieliczka: Atak na nauczyciela. Stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny [AKTUALIZACJA]

Marek Czerwiński, nauczyciel z Wieliczki został pobity, bo stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny.

Wszystko zaczęło się w autobusie linii 204, którym nauczyciel wracał w Krakowa do domu. Jego uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się bardzo agresywnie.

– Głośno przeklinali, co rusz wykrzykiwali kalumnie o Żydach. W końcu jeden z nich wstał, zdarł z siebie koszulkę, wszedł poza strefę bezpieczeństwa, którą w czasie pandemii oddzielony jest kierowca MPK. Mężczyzna nie miał maseczki, był nadpobudliwy – opowiedział Gazecie Wyborczej pan Marek.

Nikt nie reagował. Gdy po chwili mężczyźni wyszli z autobusu, Marek Czerwiński myślał, że na tym cała sprawa się zakończy. Niestety, było inaczej. Nauczyciel zauważył, że po wyjściu z autobusu przekierowali swoją uwagę na czarnoskórego mężczyznę, stojącego w pobliżu.  – Ty, patrz, ciapaty! Idziemy się zabawić – mieli wykrzykiwać.

Wtedy wielicki nauczyciel postanowił zareagować. Poprosił kierowcę autobusu o zatrzymanie i stanął w obronie mężczyzny. W odpowiedzi został najpierw potraktowany gazem pieprzowym, po czym jeden z atakujących zaczął bić go butlą po głowie. – Poleciała krew – opisuje Wyborczej pan Marek.

Stanąłem w obronie czarnoskórego mężczyzny, którego zaczepili dwaj "patrioci". Chwilę wcześniej, gdy krzyczeli w...

Posted by Marek Czerwiński on Tuesday, July 14, 2020

W Gazecie Wyborczej Marek Czerwiński powiedział, że dotarł do nagrań i zdjęć, jakie po zajściu agresor zamieścił w mediach społecznościowych. Jak twierdzi, na filmie nagrywanym podczas zajścia widać, że chłopak za nim idzie i krzyczy: "Roz....łem cię jak szmatę. Jesteś kur..ą jeb..ą i wychodź ze sklepu, to cię zabiję". Napastnik miał też wrzucić do sieci zdjęcie zniekształconej butli z gazem. Podpis: "Rozdup..na butla na głowie żyda".

Całą sprawą zajmuje się już wielicka policja. Na miejscu był patrol i dzielnicowy i rozpoczęto już poszukiwania sprawców. Policjanci zabezpieczyli też nagrania z monitoringu.

Specjalne oświadczenie wydał też burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł:

Atak w Wieliczce. Burmistrz wydał oświadczenie
– Jestem zbulwersowany atakiem na drugiego człowieka na terenie naszego miasta – pisze Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki w reakcji na bulwersujące wydarzenia do których doszło na terenie miasta. Nauczyciel z Wieliczki, Marek Czerwiński, został pobity, bo stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny. O …

AKTUALIZACJA:

Mężczyzna, który był poszukiwany był w sprawie wtorkowego ataku został dziś zatrzymany. Zobacz:

Sprawca ataku w Wieliczce zatrzymany. Uciekł aż do Warszawy
– Dziś o godzinie 15:25, na terenie baru szybkiej obsługi na Dworcu Centralnym w Warszawie, został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna poszukiwany był w sprawie wtorkowego ataku na tle rasowym na obywatela Konga a także pobicia 45-letniego nauczyciela, mieszkańca Wieliczki, który stan…

Fot: Facebook/marek.czerwinski.98

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje