czwartek, 16 lipca 2020 11:43

Atak w Wieliczce. Burmistrz wydał oświadczenie

Autor Tomasz Stępień
Atak w Wieliczce. Burmistrz wydał oświadczenie

– Jestem zbulwersowany atakiem na drugiego człowieka na terenie naszego miasta – pisze Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki w reakcji na bulwersujące wydarzenia do których doszło na terenie miasta.

Nauczyciel z Wieliczki, Marek Czerwiński, został pobity, bo stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny. O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy tutaj:

Wieliczka: Atak na nauczyciela. Stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny
Marek Czerwiński, nauczyciel z Wieliczki został pobity, bo stanął w obronie czarnoskórego mężczyzny. Wszystko zaczęło się w autobusie linii 204, którym nauczyciel wracał w Krakowa do domu. Jego uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się bardzo agresywnie. – Głośno przeklinali, co rusz w…

Nauczyciel był świadkiem agresywnych i rasistowskich ataków, które dwaj mężczyźni skierowali przeciwko czarnoskóremu turyście. Pan Marek zareagował i stanął w jego obronie. W odpowiedzi został potraktowany gazem i pobity.

Natychmiast po ujawnieniu całej sprawy oświadczenie wydał burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

– Pragnę wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec wszelkich przejawów przemocy, agresji i nienawiści na tle narodowościowym czy prześladowczym. Podobnie jak mieszkańcy Wieliczki jestem zbulwersowany atakiem na drugiego człowieka na terenie naszego miasta, w którym ucierpiał obcokrajowiec, jak również mieszkaniec Wieliczki – pisze burmistrz. –Wyrażając swój szacunek i solidarność z pokrzywdzonym, kieruje jednocześnie słowa podziękowania i uznania wobec mieszkańca Wieliczki, który stanął w obronie pokrzywdzonego, narażając swoje życie i zdrowie. Zdecydowana i natychmiastowa reakcja na przemoc wobec innych ludzi, to postawa godna naśladowania. Wieliczka i jej mieszkańcy zawsze byli i są postrzegani jako ludzie gościnni i przyjaźni. W imieniu własnym oraz mieszkańców jeszcze raz wyrażam oburzenie i pragnę podkreślić, że nigdy nie zaakceptujemy agresji wobec drugiego człowieka.

zobacz też:

Sprawca ataku w Wieliczce zatrzymany. Uciekł aż do Warszawy
– Dziś o godzinie 15:25, na terenie baru szybkiej obsługi na Dworcu Centralnym w Warszawie, został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna poszukiwany był w sprawie wtorkowego ataku na tle rasowym na obywatela Konga a także pobicia 45-letniego nauczyciela, mieszkańca Wieliczki, który stan…
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje