środa, 18 maja 2022 09:29

Wieliczka. Burmistrz Kozioł na budowie Szkoły Podstawowej przy ulicy Jedynaka

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Burmistrz Kozioł na budowie Szkoły Podstawowej przy ulicy Jedynaka

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł odwiedził wczoraj budowę Szkoły Podstawowej przy ulicy Jedynaka w Wieliczce. Zamieścił też najnowsze zdjęcia, na których widać postęp inwestycji.

Trwa budowa nowej szkoły podstawowej przy ul. Jedynaka w Wieliczce. Inwestycja ta jest bardzo ważna, gdyż w tym rejonie Wieliczki stale wzrasta ilość mieszkańców, zwłaszcza młodych rodzin. Inwestycja prowadzona jest przez Spółkę Solne Miasto.

- Nowe centrum edukacyjne w Wieliczce przeznaczone będzie dla ok. 400 uczniów wraz z oddziałem przedszkolnym dla 50 dzieci. Nowa inwestycja składa się z 14 sal lekcyjnych i pracowni komputerowej, sali sportowej, zewnętrznego boiska ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych wraz z bieżnią do skoku w dal, boiskiem sportowym pod „balonem” oraz placu zabaw dla najmłodszych - podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Powstające Centrum Edukacyjno-Konferencyjne będzie o powierzchni blisko 4000 m2 , jej wartość szacowana jest na 20 mln zł, a termin realizacji określony jest na rok szkolny 2022/2023. W otoczeniu powstaną także plac zabaw i parking.

inf. UMiG Wieliczka, fot. Fb. Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje