czwartek, 23 stycznia 2020 10:47

Wieliczka. Dwie ofiary śmiertelne. Policja szuka świadków

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Dwie ofiary śmiertelne. Policja szuka świadków

Policja szuka świadków dwóch śmiertelnych wypadków, do których ostatnio doszło na drogach powiatu wielickiego. Zginęli w nich 21- oraz starsza kobieta.

Pierwszy wypadek wydarzył się 29 grudnia 2019 roku w miejscowości Sułków. Około godziny 04:50 kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, jadąc droga krajową nr 94 z kierunku Bochni w kierunku Krakowa, najechał na pieszego, który pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Jak wstępnie ustaliła policja, 21-latek szedł prawą stroną jezdni i wszedł wprost pod nadjeżdżający samochód, który prowadził również 21-latek. Kierowca samochodu był trzeźwy. Policja poszukuje świadków tego zdarzenia.

Drugi wypadek wydarzył się 10 stycznia 2020 roku w miejscowości Grabówki. Około godziny 18:45 kierująca samochodem osobowym marki Skoda Rapid, jadąc od Sierczy w kierunku Podstolic, nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do potrącenia pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia ranna została ok. 70-letnia kobieta. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale mimo reanimacji nie udało się jej uratować.

Według wstępnych ustaleń policji w tym wypadku brał udział również drugi, nieustalony jak dotąd pojazd, jadący z przeciwnego kierunku ruchu (z kierunku Podstolic w kierunku m. Siercza), którego kierujący po zdarzeniu nie zatrzymał  się i oddalił z miejsca zdarzenia.

Świadkowie zdarzeń proszeni są o pilny kontakt telefoniczny pod numerem 12 - 289-12-11, 12-289-12-27 lub  12-289-12-23.

inf. i foto: KPP Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje