wtorek, 13 października 2020 11:58

Wieliczka. Pobitego 62-latka zostawili na ławce i poszli do knajpy?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Pobitego 62-latka zostawili na ławce i poszli do knajpy?

Wieliccy dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu pobili i okradli starszego mężczyznę. Nie wiedzieli, że napad został zarejestrowny przez monitoring.

Do brutalnego napadu doszło w środę 7 października w rejonie Plant przy Szybie Regis. Policję poinformowała siostra pobitego i okradzionego mężczyzny. Oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosiła, że odnalazła swojego brata, który ma liczne obrażenia ciała i najprawdopodobniej został napadnięty.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol dzielnicowych. 62- letni mieszkaniec Wieliczki miał obrażenia głowy, dlatego też policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia. Mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić mundurowym, co się stało i skąd wzięły się te obrażenia. Aby ustalić okoliczności zdarzenia w siedzibie Straży Miejskiej w Wieliczce przejrzano zapis miejskiego monitoringu. Okazało się, że mężczyzna padł ofiarą rozboju. Na nagraniu widać było, jak dwóch mężczyzn bije go, kopie po głowie, przeszukuje jego ubranie, zabiera telefon oraz klucze po czym zostawia go na ławce i się oddala.

Dzielnicowi natychmiast przekazali rysopis sprawców wszystkim patrolom. Niespełna godzinę później, w rejonie jednego z lokali gastronomicznych, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, 35 -letniego mieszkańca Krakowa oraz 45 -letniego Wieliczki. 35- latek miał przy sobie telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego. Policjantom oświadczył, że kupił go w lombardzie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Ponieważ sprawcy byli nietrzeźwi, czynności procesowe z nimi nie były możliwe do wykonania, więc obaj zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Krakowie.

8 października br., obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wieliczce, wobec 35 oraz 45- latka zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

inf. i foto: KPP w Wieliczce, pixabay.com

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje