czwartek, 7 kwietnia 2022 08:54

Wieliczka. Stopa/Ślęczka Rally Team na podium w Platinium 6. Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Stopa/Ślęczka Rally Team na podium w Platinium 6. Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Stopa/Ślęczka Rally Team udanie rozpoczął sezon rajdowy. Załoga, mimo trudnych warunków atmosferycznych, utrzymała swoją początkową pozycję i zajęła miejsce na podium. Niespodzianką dla kibiców było to, że lubianego zawodnika z Wieliczki, Rafała Ślęczkę w roli pilota zastąpił Rafał Chromański. Dlaczego?  

W ostatni weekend, 1-3 kwietnia w Wieliczce i na obszarze Wielickiej Strefy Gospodarczej w Brzegach Automobilklub Krakowski po raz szósty zorganizował Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zwycięzcami rywalizacji zostali Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk, którzy wygrali aż dziewięć z dziesięciu odcinków specjalnych. A jak wypadła załoga gospodarzy Stopa/Ślęczka Rally Team?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że niespodziewanie „etatowego” pilota Rafała Ślęczkę w wielickim Teamie zastąpić musiał Rafał Chronowski.  Na przeszkodzie w udziale zawodnika z Wieliczki oficjalnie stanęły "przyczyny rodzinne", ale jak się okazało po prostu powitał on na świecie swoją córkę, Hanię. Z tego powodu wielicki radny i sekretarz Powiatu Wielickiego otrzymał dużo gratulacji.

31.03.2022 💕Hania 👧🏻

Opublikowany przez Rafała Ślęczkę Środa, 6 kwietnia 2022

A jak wypadła jego załoga? W sobotę 2 kwietnia br. po porannych „mokrych” dwóch odcinkach specjalnych w Węgrzcach Wielkich na szybkiej, a zarazem technicznej trasie, wieczorem rozegrano emocjonujące kryterium uliczne w centrum Wieliczki.

Sytuacja pogodowa gwałtownie się zmieniła. Zaczął padać gęstniejący mokry śnieg, kostka brukowa wielickich uliczek stawała się coraz bardziej śliska. Jadący jak jedni z pierwszych załóg, Filip Stopa i Rafał Chronowski bardzo dobrze sobie poradzili z wieczornymi odcinkami specjalnymi i po pierwszym dniu Memoriału zajmowali 3. miejsce w Klasie 2.

W niedzielę rozegrano 6 odcinków specjalnych – trzy w Brzegach i trzy w Węgrzcach Wielkich. Trwała wyrównana walka o miejsca na podium, jednak załoga Stopa/Ślęczka Rally Team odparła ataki rywalów i utrzymała miejsce na podium zajmując  3. miejsce w Klasie 2 oraz 14. lokatę w Klasyfikacji Generalnej w swoim debiutanckim starcie nową rajdówką BMW M3 E36

- Tegoroczny start w Wieliczce po raz kolejny zaliczamy do udanej rajdowej imprezy, ale nie było łatwo. Zmieniające warunki na trasie szczególnie wieczorne sobotnie opady śniegu nie ułatwiały nam rywalizacji w naszym tylko napędowym BMW. Cieszymy się z zajętego 3. miejsca na podium w Klasie 2 - podsumował Filip Stopa. - Bardzo dziękuję całemu zespołowi za rajdowy weekend, a szczególne podziękowania kieruję w stronę pilota Rafała Chronowskiego z, którym współpraca podczas tego startu układała się wzorcowo. Za kilka dni przed nami kolejne wyzwania, więc jesteśmy w kontakcie - napisał zawodnik.

Wieliczka. Stopa/Ślęczka Rally Team na 3 miejscu w Klasie 2 w Platinum 6. Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - fot. mat. prasowe

W Platinum 6. Rajdzie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza załogę rajdową wsparli partnerzy: MTS – TRANS Transport Spedycja, Kerakoll Polska, Powiat Wielicki, VoltBox Akumulatory, Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary, QQ Motorsport, ŚLĘCZKA Motorsport, ewrc-results.com, Wieliczkacity.pl, Panorama Powiatu Wielickiego oraz Głos Wielicki i Głos24 Portal Informacyjny.

fot. mat. prasowe

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka