poniedziałek, 4 kwietnia 2022 15:30

Wieliczka. Marczyk i Gospodarczyk zwycięzcami 6 edycji PLATINIUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Marczyk i Gospodarczyk zwycięzcami 6 edycji PLATINIUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Rajdowi mistrzowie Polski 2019 i 2021 pewnie zwyciężyli w rozgrywanym 1-3 kwietnia Platinum 6 Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Załoga Orlen Teamu – Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally 2 EVO) wygrała dziewięć z dziesięciu odcinków specjalnych.

W ostatni weekend, 1-3 kwietnia w Wieliczce i na obszarze Wielickiej Strefy Gospodarczej w Brzegach Automobilklub Krakowski po raz szósty zorganizował Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Na oficjalnej liście rajdu znajdowało się 41 załóg, w tym liczni utytułowani uczestnicy, którzy mają w swym dorobku aktualne lub niedawne mistrzowskie szarfy, zdobyte w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski bądź w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W rywalizacji wzięły też udział załogi w imponująco przygotowanych klasycznych samochodach wyczynowych z lat 80. czy 90. XX wieku.

Na start zdecydował się też najmłodszy Mistrz Polski w historii rajdów samochodowych oraz Mistrz Europy Juniorów Mikołaj „Miko” Marczyk, dla którego udział miał wyjątkowe znaczenie. – To nie jest zwykły event samochodowy, tylko profesjonalny rajd poświęcony pamięci polskich rajdowych legend, na których wychowało się całe pokolenie kierowców, dlatego jestem bardzo dumny z wzięcia udziału w takim wydarzeniu – mówił jeszcze przed rajdem.  I właśnie on wraz z pilotem Szymonem Gospodarczykiem w Skodzie Fabia Rally 2 EVO wygrali tegoroczną rywalizację. Załoga Orlen Teamu w niespodziewanie zimowej aurze wygrała dziewięć z dziesięciu odcinków specjalnych i o 2:05.1 wyprzedziła drugą na mecie załogę Andrzej Szepieniec/ Jarosław Zawadzki ( Mitsubishi Lancer) i o 2:31.2 Michała Tochowicza, pilotowanego przez Piotra Białowąsa( Hyundai I20 R5).

Wieliczka. Załoga Orlen Teamu – Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk wygrała 6 edycję PLATINIUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - fot. Powiat Wielicki

Dla najlepszej załogi w klasyfikacji generalnej Powiat Wielicki ufundował unikatowe, zaprojektowane specjalnie na te zawody statuetki. Ich autorem jest artysta rzeźbiarz dr Piotr Idzi, adiunkt krakowskiej ASP, natomiast fundatorem Powiat Wielicki.

W gali finałowej udział wzięli przedstawiciele Powiatu Wielickiego członkowie zarządu Tomasz Broniowski i Stanisław Kyrc oraz sekretarz powiatu Rafał Ślęczka. Podczas dekoracji obecna była również posłanka Urszula Rusecka.

fot. Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje