środa, 20 marca 2024 11:53

Wielkie otwarcie Biblioteki Młodych w Wieliczce już w ten weekend

Autor Patryk Trzaska
Wielkie otwarcie Biblioteki Młodych w Wieliczce już w ten weekend

Trwają prace nad "przeprowadzką" do Biblioteki Młodych w Wieliczce. Zgodnie z zapowiedziami, nowa przestrzeń ma zapierać dech w piersiach i oferować niezwykłe doznania dala czytelników. Oficjalnie otwarcie zaplanowano na 23 marca.

Odpowiadając na potrzeby najmłodszych i tych nieco starszych czytelników wielicka książnica otwiera Bibliotekę Młodych – nowoczesną przestrzeń w zabytkowej części przylegającej do budynku Wielickiej Mediateki, gdzie zostanie przeniesiony biblioteczny Dział dla Dzieci i Młodzieży.

Oprócz całego mnóstwa świetnych książek, pomieszczenie będzie podzielone na strefy pełniące różne funkcje. Znajdzie się tam przestrzeń dla maluchów, dzieci, młodzieży, strefa gamingowa i projekcyjna oraz część komputerowa. Całość dopełni otwarta czytelnia i mini ścianka wspinaczkowa.

Już niebawem na dzieci, młodzież i całe rodziny czekać będzie interesująca oferta bibliotecznych zajęć i warsztatów, m.in.: Kreatywne Maluchy, Piątkowe Czytanie, warsztaty twórczego pisania, Kącik Technologiczny z okularami VR, robotami Photon i długopisami do druku 3D, wieczory planszówek oraz Dyskusyjny Klub Książki Dziecięcej.

Przeprowadzka do Biblioteki Młodych trwa już od przeszło tygodnia. Praca wre, choć w okół nas sporo się dzieje. W ostatnim czasie do nowej przestrzeni bibliotecznej zajrzeli m.in. Michał Rusinek przy okazji wykładu dla uczestników Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich oraz Elżbieta i Andrzej Lisowscy - lisowscy.pl przy okazji 4. edycji 50N Małopolski Festiwal Podróżniczy. Nowa przestrzeń zrobiła na nich wrażenie i tak jak i my, serdecznie zapraszają na otwarcie już w najbliższą sobotę 23 marca. 🥳 #Wieliczkaczyta #BibliotekaMłodych @obserwujący

Opublikowany przez Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce Wtorek, 19 marca 2024

Prace sukcesywnie trwają już od ponad tygodnia, jednak wszystko ma być gotowe w 100% na sobotnie oficjalne otwarcie. "Praca wre, choć wokół nas sporo się dzieje" – słyszymy od pomysłodawców.

W ostatnim czasie do nowej przestrzeni bibliotecznej zajrzeli m.in. Michał Rusinek przy okazji wykładu dla uczestników Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich oraz Elżbieta i Andrzej Lisowscy - lisowscy.pl przy okazji 4. edycji Małopolski Festiwal Podróżniczy.

Oficjalne otwarcie nowej przestrzeni czytelniczej zaplanowane jest na 23 marca.

Foto: Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka