wtorek, 19 lipca 2022 08:16

"Wjechał na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżający samochód". Osobówka potrąciła nastoletniego rowerzystę

Autor Katarzyna Jamróz
"Wjechał na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżający samochód". Osobówka potrąciła nastoletniego rowerzystę

Nieletni wjechał swoim rowerem na przejście dla pieszych tuż przed nadjeżdżający samochód. Droga wojewódzka w Nowodworzu (powiat tarnowski) ponad godzinę była zablokowana. Kierowcy samochodów osobowych byli kierowani na objazdy, ciężarówki utknęły w drogowym zatorze. Potrącony na pasach 16-latek trafił do tarnowskiego szpitala z urazem nogi.

W poniedziałek (18 lipca) około godziny 11 na drodze wojewódzkiej 977 miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem nieletniego rowerzysty. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Droga wojewódzka na wysokości zjazdu w kierunku Świebodzina została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Ratownicy medyczni udzielali pomocy rannemu 16-latkowi, a policjanci ustalali okoliczności tego zdarzenia.

– Z relacji świadków oraz jego uczestników wynika, że kierujący rowerem nieletni, wjechał na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód osobowy, którym kierował 77-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został potrącony w wyniku czego doznał urazu kolana oraz kostki. Załoga karetki pogotowia ratunkowego przetransportowała go do tarnowskiego szpitala

– informuje tarnowska policja.

Policjanci ruchu drogowego zbierali ślady z miejsca wypadku i organizowali objazdy dla samochodów osobowych. Niestety kierowcy ciężarówek utknęli na godzinę w drogowym zatorze.

To już drugie podobne zdarzenie z udziałem nieletnich na przejściu dla pieszych w ciągu niespełna miesiąca w Tarnowie i regionie. Policja apeluje do nieletnich o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Czytaj również:

Jedna uderzyła w szybę, a druga przetoczyła się przez maskę pojazdu. Na hulajnodze wjechały w samochód
Wiadomości Tarnów: Wakacje jeszcze się dobrze nie rozpoczęły, a już w Tarnowie doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków z udziałem nieletnich poruszających się na rowerze oraz hulajnogą elektryczną.

Tarnów - najnowsze informacje