wtorek, 19 marca 2024 09:50

Włamali się do domu seniora. Wszystko po to, aby ukraść... instrumenty

Autor Patryk Trzaska
Włamali się do domu seniora. Wszystko po to, aby ukraść... instrumenty

Sytuacja rodem z filmu akcji w powiecie proszowickim. Dwaj sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego, należącego do 70-letniego seniora skąd zabrali trzy harmonie i skrzypce, aby móc spieniężyć je w lombardzie. Już po dwóch dniach od włamania zostali zatrzymani, a sprzęt odzyskano.

Proszowiccy policjanci zostali powiadomieni przez 70-letniego mieszkańca powiatu o tym, że podczas jego jednodniowej nieobecności, ktoś włamał mu się do domu. Z relacji mężczyzny wynikało, że sprawca po zerwaniu łańcucha z bramy wjazdowej na posesję, dostał się na nią, a następnie zerwał kłódkę z drzwi zabezpieczających do garażu, skąd dostał się do wnętrza domu.

Z domu sprawca miał dokonać kradzieży 42- calowego telewizora oraz instrumentów muzycznych w postaci trzech harmonii oraz skrzypiec. Swoje straty pokrzywdzony wycenił na kwotę 6.000 złotych.

Zaledwie dwa dni później funkcjonariusze zatrzymali złodziei. Dwaj mężczyźni (w wieku 39 i 19 lat) zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Podczas przesłuchania przyznali się do winy, wyjaśniając, że skradzione instrumenty sprzedali w jednym z krakowskich lombardów, natomiast telewizor pozostał w mieszkaniu młodszego z nich.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

inf./fot. KPP Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka